Karadeniz Pet

Çifleşti nezaman yumurtlar?

Hayırlı olsun kardeşim darısı benim başıma inşallah

2. yumurtamızda bugün geldi :) 1 gün arayla yumurtluyor sanırım benim çiftim

22894072_1891061117872246_7650862194494739749_n.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 16068

Önemli olan döllenmiş olması 25 ekim ve 27 ekim tarihli yumurtalara baktım pek hareketlilik yok bu kuluçkada da ümidimi kaybettim artık şuan 4. yumurta mevcut birdahaki kuluçkaya artık kısmet :) Erkek biraz sorunlu dişi yuvalıkdan çıkar çıkmaz erkek tünekdeyken yuvalığın tüneğine atlıyor dişi tünekden indiğinde erkek tüneğe geçiyor

Ekli dosyayı görüntüle 16068
hayırlı olsun kardesım ınsallah yumurtalar dollenmısdır bol yavrular alırsın bızım kus gunde 1 2 kere cıftlesıor sadece benım gordugum gunduz yanlarında dılım ama gun boyu yavrulukda ara ara bakıorum kapıyı aralayıp sureklı yavrulukda artık yemlıkden beslenmıor sadece erkegı beslıyor yakındır bızım yumurtalarda poposu ııce sısdı :)

hayırlı olsun kardesım ınsallah yumurtalar dollenmısdır bol yavrular alırsın bızım kus gunde 1 2 kere cıftlesıor sadece benım gordugum gunduz yanlarında dılım ama gun boyu yavrulukda ara ara bakıorum kapıyı aralayıp sureklı yavrulukda artık yemlıkden beslenmıor sadece erkegı beslıyor yakındır bızım yumurtalarda poposu ııce sısdı :)

3. yumurtamızda bugün geldi
İnşallah senin çiftininde yumurtaları yakında görmek dileğiyle kardeşim :)

23130873_1891935127784845_5284706220848766030_n.jpg

Ekli dosyalar

• 20171105_135555.jpg
    20171105_135555.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 32
Merak etmeyin gerekli vitaminlari ve ürünleri kafesinizde bulundurdugunuzda ve kuslariniz sağlıklı ise gerisini zamana ve ALLAH a birakin umarım yakın zamanda saglikli tatli yavru muhabbet kuslariniz olur iyi forumlar dilerim

Evet kusun resmini cekdim yumurtadan kalkmadigi icin bu sekilde cekebildim :) masallah yarn 2. Yumurtada gelir insallah :)

Maşallah hayırlı olsun

Dün akşam 4. yumurtamızda geldi :)

Yumurtakarı kontrol ettim numaralandırma yazamadım unuttum flash ile kontrolünü sağladım ilk yumurta damarlanmaya başlamış kalp atışını bile gördüm :)
Evet kusun resmini cekdim yumurtadan kalkmadigi icin bu sekilde cekebildim :) masallah yarn 2. Yumurtada gelir insallah :)

Maşallah hayırlı olsun :)
Dün akşam 4. yumurtamızda geldi
Yumurtaları kontrol ettim diğerlerinde damarlanma oluşmamış ilk yumurtada damarlanma belirlendi.
23132134_1893008661010825_6232990583412961064_n.jpg

23167582_1893008674344157_7245866199685643855_n.jpg

Merak etmeyin gerekli vitaminlari ve ürünleri kafesinizde bulundurdugunuzda ve kuslariniz sağlıklı ise gerisini zamana ve ALLAH a birakin umarım yakın zamanda saglikli tatli yavru muhabbet kuslariniz olur iyi forumlar dilerim
saol inşallah elımden gelenı yapıorum onlar ıcın ınsallah hayırlısıyla dunyaya gelırler kusum bugun aksam gıbı yumurtlaması lazm gun boyu cıftlesdıler dun ve bugunde ınsallah dolu yumurta sayısı cok olur saglıklı sekılde dogarlar

Maşallah hayırlı olsun

Dün akşam 4. yumurtamızda geldi :)

Yumurtakarı kontrol ettim numaralandırma yazamadım unuttum flash ile kontrolünü sağladım ilk yumurta damarlanmaya başlamış kalp atışını bile gördüm :)

Maşallah hayırlı olsun :)
Dün akşam 4. yumurtamızda geldi
Yumurtaları kontrol ettim diğerlerinde damarlanma oluşmamış ilk yumurtada damarlanma belirlendi.
Ekli dosyayı görüntüle 16197

Ekli dosyayı görüntüle 16198
hayırlı olsun kardesım masallah cok sevındım benım ıcın daha erken 2 gunluk yumurta bırazdaha zaman gecsın bende kontrol edıp buraya atarım ınsallah bol bol yavrularımız olur saglıklı :)

Dun 11, 11:40 sularında 2. yumurtada geldi :) resmini atamıorum rahatsız olmasın dıye

23376560_1893991854245839_6147235036460012547_n.jpg
Dun 11, 11:40 sularında 2. yumurtada geldi :) resmini atamıorum rahatsız olmasın dıye

Hayırlı olsn inşallah dolu çıkar yumurtaların bizim mubişin çiftide bugün 5. yumurtayı etti kuyruğu halen daha sallanıyor kanat düşük :)

+Video çekeyim dedim işler yoğun aralıksız son gaz devam ediyorlar :)

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 16252

Hayırlı olsn inşallah dolu çıkar yumurtaların bizim mubişin çiftide bugün 5. yumurtayı etti kuyruğu halen daha sallanıyor kanat düşük :)

+Video çekeyim dedim işler yoğun aralıksız son gaz devam ediyorlar :)
hayırlı olsun kardesım senın kuslar gun gun yumurtluyor masallah benımkı dun aksam 3. yu yapması gerekıordu henuz yapmadı bugun yapar dıe beklıorum kuyruk hala sallanıo popo sıs kanat dusuk beklıorum bakalım dun aksam cıftlesdıler 2 kere ordanda anladım yumurta gelıcek bugun ıcınde yaparlar sanırım :) Masallah 1. yumurtamın bugun 5.gunu bugun kontrol edıcem bakalım dolumu ınsallah doludur :)

hayırlı olsun kardesım senın kuslar gun gun yumurtluyor masallah benımkı dun aksam 3. yu yapması gerekıordu henuz yapmadı bugun yapar dıe beklıorum kuyruk hala sallanıo popo sıs kanat dusuk beklıorum bakalım dun aksam cıftlesdıler 2 kere ordanda anladım yumurta gelıcek bugun ıcınde yaparlar sanırım :) Masallah 1. yumurtamın bugun 5.gunu bugun kontrol edıcem bakalım dolumu ınsallah doludur :)

İnşallah bugün 6. yumurtamız geldi

İnşallah kardeşim Bugün 6. yumurtamız geldi
23376080_1894790537499304_3218276682448340158_n.jpg

İnşallah bugün 6. yumurtamız geldi

İnşallah kardeşim Bugün 6. yumurtamız geldi Ekli dosyayı görüntüle 16314
holsun kardesım benım kus 2de kaldı 5. gun bugun hala yumurta yok ama popo cok sıs kuyruk atıo cıftlesıo yumurta var bellı ama yapmadı yumurta sıkısması olabılır dıe bugun kontrol edıcem eger ole bısı varsa pet shopa goturucem hemen cok korkuorum kusum ıcın :/ilk yumurtayı Flash ile kontrol eddim bos du ikinci yumurtada damarlar var o dolu ama ilk yumurtada gariplik var içindeki sıvı sertleşmiş sanırım assagıdan yukarı çevirdim zaman tak dıe ses geliyor anlamadım ama ikincisi kesin dolu yani kızgınlık yumurtası yapmamış yumurtanın devamı gelıcek bellide endişe ediyorum kuşum için :(

Son düzenleme: