petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çifltleşme sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Zekihan42 tarafından 17 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Zekihan42

Zekihan42 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar benim bir çift kuşum var 1seneden beri eş olmuşlar herhalde öpüşüyorlar ama ara sıra dişi erkeğe vuruyor,gagalıyor ve yuvalığa sadece 2 ay önce girdiklerini gördüm 1 kafesim daha var hangi yöntemle bunları çifteştirebilirim:confused::confused::confused::confused::confused:

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    1 senedir beraber olan ve çiftleşme olmayan kuşlarda ayırma yöntemi denenebilir. Bunun için erkek kuş yuvalığın olduğu kafeste dişi başka kafeste 3-4 hafta kadar ayrı tutulup daha sonra dişi erkeğin olduğu kafese atılır. Ayrı oldukları zamanda mama ve fazla olmayacak şekilde nijer gibi kızıştırıcı takviyesi yapılabilir.

3. Zekihan42

Zekihan42 New Member

Beğenileri:
    0
    kafesler yan yana mı dursun

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Kimi üreticiler kuşların birbirlerini görmesi gerektiğini kimi üretici ise görmemesi gerektiğini söylüyor. Benim box kafesim olduğu için mecburen birbirlerini göremiyorlar ayırdığımda. Sizde kafesleri üst üste koyup ayırabilirsiniz. İnşallah en kısa zamanda sonuç alırsınız.

5. ilyasanka

ilyasanka New Member

Beğenileri:
    0
    ben denedim 1 ay ayrı tutu birbirlerini görmesinler sonra birlestir 1 dakika içinde ciftlesirler

6. fatih22222

fatih22222 Member

Beğenileri:
    0
    kesinlikle haklı arkadaş bu arada bunların dışında mevyedir maroldur gibi vitamin destekleri sağla kuşlara... Özellikle kalsiyum desteği çok önemli malum yumurta yapma işi zor iş :D hayırlı yavruların olsun şimdiden

Sayfayı Paylaş