Karadeniz Pet

Çifltleşme sorunu

Zekihan42

Yeni Üye
Arkadaşlar benim bir çift kuşum var 1seneden beri eş olmuşlar herhalde öpüşüyorlar ama ara sıra dişi erkeğe vuruyor,gagalıyor ve yuvalığa sadece 2 ay önce girdiklerini gördüm 1 kafesim daha var hangi yöntemle bunları çifteştirebilirim:confused::confused::confused::confused::confused:

1 senedir beraber olan ve çiftleşme olmayan kuşlarda ayırma yöntemi denenebilir. Bunun için erkek kuş yuvalığın olduğu kafeste dişi başka kafeste 3-4 hafta kadar ayrı tutulup daha sonra dişi erkeğin olduğu kafese atılır. Ayrı oldukları zamanda mama ve fazla olmayacak şekilde nijer gibi kızıştırıcı takviyesi yapılabilir.

Kimi üreticiler kuşların birbirlerini görmesi gerektiğini kimi üretici ise görmemesi gerektiğini söylüyor. Benim box kafesim olduğu için mecburen birbirlerini göremiyorlar ayırdığımda. Sizde kafesleri üst üste koyup ayırabilirsiniz. İnşallah en kısa zamanda sonuç alırsınız.

ben denedim 1 ay ayrı tutu birbirlerini görmesinler sonra birlestir 1 dakika içinde ciftlesirler

ben denedim 1 ay ayrı tutu birbirlerini görmesinler sonra birlestir 1 dakika içinde ciftlesirler

kesinlikle haklı arkadaş bu arada bunların dışında mevyedir maroldur gibi vitamin destekleri sağla kuşlara... Özellikle kalsiyum desteği çok önemli malum yumurta yapma işi zor iş :D hayırlı yavruların olsun şimdiden

Geri