çift alınan muhabbet kuşlarımız çok hırçın..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve sheby tarafından 1 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

1. sheby

sheby Süper Üye

Beğenileri:
    8
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Köpek, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    2 tane
    yeni aldığımız çift muhabbetlerimiz aşırı hırçınlar.. sadece birbirleriyle ilgilendikleri için asla eğitime meyilli değiller.. kafesten çıkarıyoruz perdelere konup asla ordan kıpırdamıyorlar saatlerce asılı kalıyorlar.. bize gelmedikleri gibi kafeslerine de geri dönmüyorlar .. 2buçuk aylık ingiliz muhabbet kuşları.. dişi olan gelmek istiyor elimden yem yiyor ama erkek olan onu itip engelliyor.. nasıl davranmalıyız alışmaları için neler yapmalıyız.. çok aşırı korkaklar.. aldığımı yer 2 aya kadar yumurtlaması lazım dedi doğru olabilir mi ?

2. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    1.045
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    İkisi de 2.5 aylık ise yumurtlama olması için yavruluktan çıkmaları lazım bu da 2 aya olabilecek bir şey değil. Henüz çok küçükler. Ne zamandan beri sizleler? Yaşları eğitime müsait elbette karakter meselesi de unutulamaz. Mesela yem verirken meyve sebze uzatırken bir değil iki verin. Bu itişmelerini önler.

3. sheby

sheby Süper Üye

Beğenileri:
    8
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Köpek, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    2 tane
    yaklaşık 1 haftadır bizdeler ve dışarı çıkardık dün akşamdan beri perdeden inmiyorlar.. açlıktan ölcekler yine de inmiyorlar korkutmak da istemiyorum .. ne zaman çiftleşiyor muhabbetler yani yaklaşık kaç aylıkken ?? ben şimdi bunları ayırsam depresyona gireceklerini söylediler ama bunun için çok erken değil mi ?? dediğinize katılıyorum bana da erken geliyor.. meyve uzatıyorum çırpınıyorlar kafeste aşırı korkaklar sizce bir süreliğine ayırsam mı ?

4. Hayvansever03

Beğenileri:
    1.045
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Yedi ay ve sonrasında olur genel olarak. Meyveyi kafes tellerine asabilirsiniz. Kafesten ayırmayın bence. Kafes darsa geniş kafes almanız iyi olur.

sheby bunu beğendi.
  5. sheby

sheby Süper Üye

Beğenileri:
    8
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Köpek, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    2 tane
    peki ayırsam şuan ikisini sorun yaşar mıyım ? yani depresyona falan girerler mi ?? kafesten ayırmayınca da üzülüyorum uçmalarını kanatlarını da açmalarını istiyorum .. kafesleri dar aslında biz bir tane alıcaz diye ufak bi kafes almıştık diğeri süpriz oldu..

6. Hayvansever03

Beğenileri:
    1.045
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Ayırsanız sorun olmaz ama ayrı ayrı sıkılırlar beraber olmaları kuşlar anlaşıyorsa onlar için daha iyi. Kafesini geniş bir kafesle değiştirmenizi öneririm.

7. sheby

sheby Süper Üye

Beğenileri:
    8
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Köpek, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    2 tane
    yok ben ayırıcam en iyisi bize alışıncaya kadar daha sonra da çiftleşme dönemlerinde bir araya getiricem bakın şuan tam dün akşamdan beri yaklaşık 12 saati geçti kafeslerine gelmiyorlar yakalayamıyorum da aç susuz perdede öyle bekliyorlar birbirleriyle oynuyorlar ne yaptıysam sokamadım kafeslerinee birbirleriyle vakit geçirmekten başka bişi yapmıyorlar üzülüyorum bu duruma birini yeğenime vereyim en azından daha insancıl olurlar ayrı ayrı..

8. Hayvansever03

Beğenileri:
    1.045
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Tülde durmaları, birbirleriyle oynamaları anormal değil ki gayet normal. Asıl bir kuş sürekli kafes içinde durursa o durum anormal ve kuş doğasına aykırıdır. Kuşların acıkma hisleri var kafese geldiklerinde yemlerini yer sularını içerler zaten. Ben de iki kuş bakıyorum benimkiler de uzun süre kafes dışındaki bir bölgede takılıyorlar, bu çok doğal bir durum. Karar sizin.

9. sheby

sheby Süper Üye

Beğenileri:
    8
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Köpek, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    2 tane
    ama aç ve susuzlar hiç gelmiyorlar kafeslerine bu normal mi ? dün akşam saat 8 de çıktılar gece boyunca da hiç inmediler şuan hala aynı yerdeler

10. Hayvansever03

Beğenileri:
    1.045
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Şöyle yapmayı deneyebilirsiniz: kafesi bulundukları bölgeye getirin kafes üstüne veya içine doğru atlama hamlesi yapacaklarını düşünüyorum. Bir deneyin.

sheby bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş