Karadeniz Pet

Çift eş muhabbet kuşu ile ilgili yardım istiyorum

mesutmes

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba öncelikle yavrudan yetiştime bize alışkın konuşan erkek muhabbet kuşuma 8-9 ay önce bir dişi aldım iyi anlaşıyorlar dişi 6 aydır sürekli yuvalığa girip çıkıyor erkekte sürekli girip çıkıyor yem kuluyorlar birbirlerine ama 9 aydır hiç yavru belirtisi yok.bakımlarını düzgün yapıyorum gğn içerisinde akşama kadar evde yanlızlar.ama sonuç sıfır.ne yapmamı önerirsiniz

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilk çiftlerimde aynı sorun vardı yemlerine kızıştırıcı karıştırdım bir süre sonra çiftleşmeye başladılar ve kuluçka başladı.

Kuslari disariya salmayin. Temizlik ve yem disinda fazla rahatsiz etmeyin. Kizistirici olarak nijer ve havuclu mama kullanabilirsiniz. Eger yine de sonuc alamiyorsaniz ayirma yontemini deneyin. Asil kafeste erkegi birakarak kuslari 2-3 hafta birbirlerinden ayirin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kızıştırıcı yemleri kullanıyorum uzun zamandır.dün akşam yakın tanıdığım kuş üretimi yapan bir arkadaşıma götürdüm ve erkeği ondaki dişilerin içine bıraktık anlaştığı yeni bir dişi ile değiştirdim.eve getirdim bir iki saat aynı tünekte sessizce yanyana durdular sonra erkek yanaştı ağzına kustu dişide izin verdi.ama dişi hala sessiz ve yeme hiç inmedi.hiç kavga etmediler dün akşamdan beri.

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi