Karadeniz Pet

çift kuşları eşinden ayırma

umut aktaş

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar benim bi çiftim var kızışmamış dişi yaşlarında 10 aylık falan erkek ise 7 aylık eş olmuşlar durumda fakat kızışmamışlar bugün komşum bana bi teklifde bulundu 1 yaşındaki erkek kuşunu kızışmış kuşunu veriyimdedi bende bişey demedim sizce çift kuşumu bozup bu kızışmışı dişinin yanına atıyımmı hem nerdeyse aynı yaştalar ve ayırırsam dier boşta kalan erkek kuşu ele alıştırma gibi bi ihtimalim varmı sizce neyapıyım

bence yapma alışmış bir çift şimdi o erkeği atacaksın ve ardından en az 1 hafta en çok 1 ay birbirlerine alışmasını bekleyeceksin bide dişi onunla olacakmı oda var bende vardı mesela erkek yanına dişi bir kuş aldım 1 ay oldu anlaşıyorlardı 4 tane yumurta yaptı bende sandım ki tamam bunların işi 21 gün oldu baktım yumurtaların hepsi boş dikkatle takip ettim 2 gün meğer dişi onunla anlaşmıyormuş :S halbuki öpüştüklerini ve birbirlerinin tüğlerini düzelttiklerinide gördüm sonradan araları bozulmuş :) bende kaldırdım dağıttım o çifti..

iki çitim vardı eşleri 1 hafta değiştirdim. O arada da mama takviyesi yaptım her gün. Sonra yeniden değiştirdim eski haline. aynı gün çiftleşti keratalar :)

Kızıstırıcı yem kullan bozma bence çifti turp tohumu yedir..

Hata yapiyoraun o disi kus aldigin erkekle kavga edecek.hqzir es tutmuslar
Neden ayiriyorsun kizistirici olarak mamalarina hqvuc findik ceviz bir cay kasigi un ekliyebilirsin.

herşeylerini veriyorum inş kızışırlar ne yapacagımı bilemedim dişinin cok az kahverengilik var fakat erkek kücük biraz dişiden daha hiç kızışmadı yaş farkı oldugu için sorun olurmu acaba

Yavruyken es tutmus ciftlesmeleri uzun surmez
Her erkek 6-7 ayliga gelince kizisir.
Disi eger hazir degilse erkek istedigi kadar kizisin. Genede ciftlesme olmaz
Onemli olan ciftin rahatsiz olmamasi kagesteki oyuncaklarin vikarilmasi.
Ve asla kuslarin kafesten cikartilmamasi demisin iste disi kizisiyor az bekleyin sirf yavru almak icin
Hayvanlara eziyet ediyorsun

Yavruyken es tutmus ciftlesmeleri uzun surmez
Her erkek 6-7 ayliga gelince kizisir.
Disi eger hazir degilse erkek istedigi kadar kizisin. Genede ciftlesme olmaz
Onemli olan ciftin rahatsiz olmamasi kagesteki oyuncaklarin vikarilmasi.
Ve asla kuslarin kafesten cikartilmamasi demisin iste disi kizisiyor az bekleyin sirf yavru almak icin
Hayvanlara eziyet ediyorsun

Disi bi yasinda erkek yedi aylik sorunolur dediler ciftlesme konusunda

Geri