Karadeniz Pet

Cift kuslarim icin mama

• Konbuyu başlatan Emirhan KARAHAN
  • Başlangıç tarihi
E

Emirhan KARAHAN

Guest
Merhaba arkadaşlar es muhabbet kuslarimin 5 adet yumurtasi var onlar için yumurta mamasi yapica.Nasil yapilir kaç saat kalmalidir birde yumurtanın bos olma olasiligi nedir bundan önce 1 kere yumurtlayip kirdi ve doluydu yaklasik 2 haftadir yatiyor ne kadar surede cikar şimdiden tesekkurler

kuluçka süresi yaklaşık 19 gündür. boş çıkma olasılığı erkeğin hedefi buldurup bulduramamasına bağlı çiftleşirken gördüyseniz büyük ihtimal doludur.

Evet kuslarimi bikez gördüm çiftleşirken bir de yumurta mamasi yaptim simdi ve artti kapaklayip buzdolabına koydum sıkıntı olur mu acaba ?

bende yaptığımda mama artıyor malum 1 kuş besliyorum. kalan mamayı ertesi gün veriyorum şuana kadar sıkıntı yaşamadım ama dolapta ne kadar dayanır emin değilim.

Arkadaslar mamayi nasil yapiyorsunuz.. size birkac tavsiyede bulunabilirim

sparox cevaplarin için tesekkur ederim

hocam mama icinde haslanmis yumurta sarisi ve beyazini ufaliyorum havuç rendeliyorum balli muzlu bebe biskuvisi bunları ufalayip veriyorum

Idare eder bir mana. Ama iyi bir mama yapmak istiyorsan Cede nin hazir mamasi vardir. Biraz pahalidir 5kiloluk satilir ama en iyisidir bir koli ondan al kus miktarina gore bir kaba koy havuc yumurta rendele. Cok az miktarda kirmizi pancar da koyabilirsin. Ve birkac dal da maydanoz dogra incecik.. bayila bayila yiyecektir.. normalde kendi mamami kendim yapar cede ile karistirirdim ama bu aralar pek fazla kusum yok hazir mama kullaniyorum

Idare eder bir mana. Ama iyi bir mama yapmak istiyorsan Cede nin hazir mamasi vardir. Biraz pahalidir 5kiloluk satilir ama en iyisidir bir koli ondan al kus miktarina gore bir kaba koy havuc yumurta rendele. Cok az miktarda kirmizi pancar da koyabilirsin. Ve birkac dal da maydanoz dogra incecik.. bayila bayila yiyecektir.. normalde kendi mamami kendim yapar cede ile karistirirdim ama bu aralar pek fazla kusum yok hazir mama kullaniyorum

Hoca maydanoz kuşlar için pek yararli değil diye duymustum

Geri