Karadeniz Pet

Çift kuşlarım öldürüresiye kavga etmeye başladı yardm edermisiniz ?

• Konbuyu başlatan Orhan Candaş
  • Başlangıç tarihi
O

Orhan Candaş

Guest
Arkadaşlar 1 cift muhabbet kuşum var ve 8 aydır beraberler 2 tane yavruları var son bi kaç gündüt öldüresiye kavga ediyorlar. Bazen dişi yuvalığa bile sokmuyor yavrular 20 25 günlük falan. Ne yapmam lazım ?

yavrularınız baya büyümüş. bence ayırın artık.

yavrularlamı kavga ediyor erkeklemi anlayamadım

Bu arada şimdi dışarıya çıkardım çiftleştiler. Dışarda sorun yok ama kafes içinde kedi köpek gibiler. Ne yapmam lazım. Bu arada ikinci bir yuvalık alayım mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:50 -->-> Daha önceki mesaj 13:49 --

yavrularlamı kavga ediyor erkeklemi anlayamadım

Yok anne baba kavga ediyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:51 -->-> Daha önceki mesaj 13:50 --

yavrularınız baya büyümüş. bence ayırın artık.

Daha yem yiyemiyorlar

yavruların fotografını koyun bi bakalım büyüdülerse ayırın artık . yem kırmayı ögretin. o zman yavruları dişi kıskanıyor dur

kafes küçük olabilir o zaman kavga ederler. dışarda kavga etmiyorlarsa sebep bu olabilir

yavruları erkekten kıskanıyor o babasından kıskanan siz dende kıskanır o yüzden kuşları hiç oynamayın yavruları besliyorsa sıkıntı yok çiftleşmeleride anlaşmalarında sıkıntı olmadığına işaret bu normaldir problem etmeyin onlar yoluna devam etsinler

Yorumlarınız için tesekkür ederim. Suan fotograf cekip atamıyorum iş yerindeyim yavrular 20 günlük yeni yeni yürüyorlar. Renkleri belli ama öle cok fazla tüyleri yok. 10 güne kadar yem yerler heralde

Büyük ihtimal kıskançlıktan yapıyor. Bugun sabah fena halde birbirlerine girdiler zor ayırdım elimi sokup. Dişi işe erkeği ayırsam mı yavrulara zararı olur mu ? Böyle devam etmicek gîbi :(

Yavruları ve babayı başka kafese alın baba yavrulara baksın

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

yavruları erkekten kıskanıyor o babasından kıskanan siz dende kıskanır o yüzden kuşları hiç oynamayın yavruları besliyorsa sıkıntı yok çiftleşmeleride anlaşmalarında sıkıntı olmadığına işaret bu normaldir problem etmeyin onlar yoluna devam etsinler

Öldüresiye dövüyorlar birbirlerini. Elimi araya soktum her yerim kanadı. Normal bîr kavga değil. Babayı ayırsam başka kafese koysam yavrulara dîşi tek başına bakarmı ?

Yuvalıktan atlayanları babanın yanına alırsınız bir süre böyle deneyin bakalım yoksa sonuçlar kötü olacak

Yuvalıktan atlayan yavrulara baba bakar yem kırana kadar yavrular

Ayırın bir süre yine de çok kavga varsa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:39 -->-> Daha önceki mesaj 11:38 --

Babayı

Ayırın bir süre yine de çok kavga varsa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:39 -->-> Daha önceki mesaj 11:38 --

Babayı

Saolun tesekkürler.

Orhan Bey, kac tane yavru var. Oncelikle anne yuvadaki yavrulari kiskaniyordur. Onun icin kavga ediyorlardir. Imkaniniz varsa babayi tek olarak baska kafese alin. Yavrular yuvalikla birlikte anneyle kalsinlar. Anne tek basina yavrulara bakabilir.

Orhan Bey, kac tane yavru var. Oncelikle anne yuvadaki yavrulari kiskaniyordur. Onun icin kavga ediyorlardir. Imkaniniz varsa babayi tek olarak baska kafese alin. Yavrular yuvalikla birlikte anneyle kalsinlar. Anne tek basina yavrulara bakabilir.

Ben anneyi aldım yuvadan baba daha cok besliyor çünki. Anne günde bi kez ya giriryor ya girmiyor ama 5 dk da bir yanında yavruların. Ben her yavru aldığımda bu sıkıntıyımı çekicem ya. Babanın her tarafı kan olmuş. Of Allahım y
2 yavru var. 20 25 günlük

Geri