Karadeniz Pet

Çift kuşum

• Konbuyu başlatan mervekcrgl
  • Başlangıç tarihi
M

mervekcrgl

Guest
Erkek kuşuma gecen hafta petshoptan salarak kendinin seçtigi ve gayette anlaştıgı dişi kızışkın kuş aldım erkek kuşumda gayet kızışkın sessiz bi odadalar kimse rahatsız etmiyo herşeyleri tam yuvalık var iyi anlaşıyolardı iki gündür biri bi tarafta biri diğer tarafta yuvayada girmiyolar napmalıyım? ayırma yöntemiini başka kuşlarımda denedim malesef daha kötü oldu

Selam arkadaş,
2 güne eşleşmez kuşlar. 15-20 gün bekle bakalım davranışlarını paylaş bizimle. Kafana göre ayırıp birleştirme.

yok eşleşme değilde dişi dövmeye başladı erkek kuşta uzak duruyo ayırmadım zaten başka çift kuşumu ayırmıştım işe yaramadı onlarda

Yuvalıgı kafesten sökün ve onlar için tanışma zamanını tetikleyin. Örnegin kafeste ayna veya oyuncak bulundurmayın ve sadece 1 adet tünek bırakın. Bu durum onların birbirine karşı ilgilerini artıracaktır. 15. güne geldiginde sizde gözlemleyeceksiniz ki birbirine alışmış olacaklardır. Bu durumda yuvalıgı kafesinize tekrar takınız ve yavrularınızı bekleyiniz.

Yuvalıgı kafesten sökün ve onlar için tanışma zamanını tetikleyin. Örnegin kafeste ayna veya oyuncak bulundurmayın ve sadece 1 adet tünek bırakın. Bu durum onların birbirine karşı ilgilerini artıracaktır. 15. güne geldiginde sizde gözlemleyeceksiniz ki birbirine alışmış olacaklardır. Bu durumda yuvalıgı kafesinize tekrar takınız ve yavrularınızı bekleyiniz.

tsekkurler bunu deniyim bide

Geri