Karadeniz Pet

çift kuşumla ilgili soru?

mücahitejderha

Meraklı Üye
kuşlarımın 2 günde kısa kısa 2 defa çiftleştiğini gördüm yavruyu yanlarından 4-5 gün önce ayırmıştım ama bi kaç sorum var.

1) erkek dişinin üstüne çıkıyor sonra işte bi süre sonra denge bozulduğunda tele atlayıp tekrar dişinin yanına gidiyor erkek ama dişi yanına yaklaştırmıyor bu normal mi??

2) bugün okula gittim dişi kuşum kafesden çıkmış nasıl çıktı diye sormayın kısaca yemliği çıkarmış ordan çıkmış.Neyse bunun yumurtlamasıda sorun olur mu? kafesden çıkmış ama daha öncede çıkmıştı kafesden ayrılmıyor hiç kafese tekrar girmeye çalışıyor dışarda olduğu sürece..

3) 2 defa çiftleştiklerini gördüm dediğim gibi ama kısa kısa biri 5-6 saniye biri 10-15 saniye arası kuş döllenmiş olabilir mi?

4) Dişinin anal bölgesinde çok tüy var. bugün dışarı çıktığında tutup içeri koyarken baktımda onu fark ettim sorun olur mu??

BİLGİSİ OLANLARDAN,
USTALARDAN CEVAP BEKLİYORUM

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:22 -->-> Daha önceki mesaj 19:43 --

forumda bilgili kimse yok galiba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:25 -->-> Daha önceki mesaj 20:22 --

???????????????????????????

Kardeşim İlk Olarak Her Yumurtayı Doğurmadan önce Çiftleşiyor Zaten 1. yumurta çıksa boş inş diğerleri çıkmaz dişinin anal bölgesinde çok tüy var demişsin sabır edersen yawaş yawaş hazırlıyacak dişi kendisini dişarı çıkması sorun olmaz sen çıkarma fazla rahatsız etme mama takviyesi yap forumda araştır bulursun şimdiden sabırlı üretimler :)

Kardeşim İlk Olarak Her Yumurtayı Doğurmadan önce Çiftleşiyor Zaten 1. yumurta çıksa boş inş diğerleri çıkmaz dişinin anal bölgesinde çok tüy var demişsin sabır edersen yawaş yawaş hazırlıyacak dişi kendisini dişarı çıkması sorun olmaz sen çıkarma fazla rahatsız etme mama takviyesi yap forumda araştır bulursun şimdiden sabırlı üretimler :)

tamamda daha yumurtlamadı ve ilk çifleştiği günün üstündende 3 gün geçti.
ben zaten hiç rahatsız etmiyorum dışarı falanda çıkarmıyorum

Yuvalık Takılı Demi Kuşun Fotosunu Atabilir misin

ee yani yuvalık takılı tabi. şuan atamam kuşun resmini çünkü hergün saat 10 dan sonra karanlıkda duruyorlar yani karanlıkdada resim çekemem zaten.. ki benim sorduğum sorular başka şeyler zaten
Kardeşim sorduğun soruları biliyorum bende sana diyorumki 2 defa basmada tüyler azalmaz ikincisi döllenmişmidir diorsun bende sana dedimki ilk yumurta dölsüz olsa bile yani kuş döllemese bile ıkıncı yumurtada yenıden döllenme olacak yanı yenıden basıcak erkek 3 yumurtada yenıden basıcak erkek yumurta döllemesi için şimdi daha açık oldum sanırım yuvada vakıt geçiriyormu kuyruk kanatta aşağı düştümü yuvada bi hazırlık varmı bunlarda önemli hayırlı üretimler inş bu sefer anlatabilmişimdir

hah böyle de canımı ye :D dişi baya yuvada vakit geçiriyor gidiyor yuvada yatoyor falan kanatlarda kuyrukta öyle pek düşme yok çok az bişey var. işte merak ettiğim çok tüy var forumda bi yerde okumuştum geçen çok fazla ise üreticiler makasla kesiyor falan yazıyordu onu merak ettim. en iyisi hiç dokunmamak galiba hayırlısı inşaallah yumurtlar yavrularımı alırım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:12 -->-> Daha önceki mesaj 23:55 --

levent abi se ne diyosun bu duruma :)

Mücahit kardeş , bu çiftinden daha önce yavru almışsın o yüzden fazla heyecan arama . Yani bırak kendileri zaten biliyor nasıl yapıldığını , eğer dişinin tüyü uzunsa bu yumurta içi oluşumu engelliyorsa kendisi alır zaten . Ayrıca bir arkadaş cevap vermişse bundan tatmin olmak lazım , eğer yanlış cevap verdiyse yönetimden bir istekte bulunabilirsin ama arkadaş gayet güzel cevap vermiş , burada her kuşu çiftleşen sizin gibi heyecanlı olsaydı forum konulardan geçilmezdi. :) Birde özel bir önerim var size ; okula gidiyorum yazmışsınız konu başında , alt başlıklarda da anal yazmışsınız okula giden bir genç arkadaş için hiç hoş olmamış bu üslup . Yakıştıramadım ben şahsen bir okulluya.. :)

Hayırlı yavrulatmalar.. :)

Mücahit kardeş , bu çiftinden daha önce yavru almışsın o yüzden fazla heyecan arama . Yani bırak kendileri zaten biliyor nasıl yapıldığını , eğer dişinin tüyü uzunsa bu yumurta içi oluşumu engelliyorsa kendisi alır zaten . Ayrıca bir arkadaş cevap vermişse bundan tatmin olmak lazım , eğer yanlış cevap verdiyse yönetimden bir istekte bulunabilirsin ama arkadaş gayet güzel cevap vermiş , burada her kuşu çiftleşen sizin gibi heyecanlı olsaydı forum konulardan geçilmezdi. :) Birde özel bir önerim var size ; okula gidiyorum yazmışsınız konu başında , alt başlıklarda da anal yazmışsınız okula giden bir genç arkadaş için hiç hoş olmamış bu üslup . Yakıştıramadım ben şahsen bir okulluya.. :)

anal kelimesinde ne acaiplik var anlayamadım.bahsedilen bölgenin adı anal bölgedir.bunda ayıpsanacak bir uslup yok bence.

anal kelimesinde ne acaiplik var anlayamadım.bahsedilen bölgenin adı anal bölgedir.bunda ayıpsanacak bir uslup yok bence.

Ben sadece uyarı yaptım , kendi yorumumdur . Yorumumu eleştirmek başka birine düşmez sanırım . :) Mesela anal yerine popo deseydi daha üsluplu olurdu. Ayrıca ben ayıpsamadım sadece bir öneride bulundum önerimi dikkate alır veya almaz , bu kendisinin bileceği birşey ...

BOZO kardeşim biyoloji okuoyorum sınıfımda 35 kız 10 erkek var ve bizim hemen hemen her derade geçiyor bu anal kelimesi yada anüs kelimesi yani bi acayipl,k göremedim ben ve bence sen pek duymadığın için yadırgıyosun ben 4.sınıf biyolojji ookuoyorum ve tüm sınavlarım ders konularımdan dolayı bunları bilmek ve kullanmak zorundayım ben bi acaiplik göremiyorum bu kelimede k.bakma

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:54 -->-> Daha önceki mesaj 11:53 --

ha unutmadan fark ettiysen ben levent abi yazmıştım herkesin bilgisine saygım var ve ben ilk defa bir foruma üye oldum ve oda levent abinin bilgilerinden dolayı onunda yorumlarını almak istedim..

BOZO kardeşim biyoloji okuoyorum sınıfımda 35 kız 10 erkek var ve bizim hemen hemen her derade geçiyor bu anal kelimesi yada anüs kelimesi yani bi acayipl,k göremedim ben ve bence sen pek duymadığın için yadırgıyosun ben 4.sınıf biyolojji ookuoyorum ve tüm sınavlarım ders konularımdan dolayı bunları bilmek ve kullanmak zorundayım ben bi acaiplik göremiyorum bu kelimede k.bakma

Est. ne kusuru , sen okul diyince ben ilk okullu sandım kardeş , üni deseydin başım üstüne .:D Ayrıca yani takılmadınız diğer söylediklerim de bu önerimde mi takıldınız. Adı üstünde şahsi düşüncem bu , yazdığım mesajda da belirttim , yani çok takılacak bir şey değil .

Est. ne kusuru , sen okul diyince ben ilk okullu sandım kardeş , üni deseydin başım üstüne .:D Ayrıca yani takılmadınız diğer söylediklerim de bu önerimde mi takıldınız. Adı üstünde şahsi düşüncem bu , yazdığım mesajda da belirttim , yani çok takılacak bir şey değil .

haklısın sadece açıklama yapmak istedim :D bu kuş bana geldiğinde 1 yavusu vardı diğer yumurtalarda boş çıktı zaten o yüüzdedir heycanım kendi evimdeyken yumurtlayıp yavru çıkarsın diye. zaten inşaallah kısmetse yavru olırsam ondan sonra çiftlerimi dinlendirecem erkeğe çok eziyet çektiriyor dişi :D

Ben sadece uyarı yaptım , kendi yorumumdur . Yorumumu eleştirmek başka birine düşmez sanırım . :) Mesela anal yerine popo deseydi daha üsluplu olurdu. Ayrıca ben ayıpsamadım sadece bir öneride bulundum önerimi dikkate alır veya almaz , bu kendisinin bileceği birşey ...

ayıpsamadım deme.yakıştıramadım demek ayıpsamak oluyor.ayrıca sen nasıl arkadaşın yazdığına yorum yaptıysan bende seninkine yaptım.ben sadece arkadaşın doğru kelime kullandığını belirtmek istedim.:)

ayıpsamadım deme.yakıştıramadım demek ayıpsamak oluyor.ayrıca sen nasıl arkadaşın yazdığına yorum yaptıysan bende seninkine yaptım.ben sadece arkadaşın doğru kelime kullandığını belirtmek istedim.:)

Aferim sana o zaman , benden sana pekiyi notu...:)

Arkadaşlar Extra bilqi vermiş Kendi işi biliyor merak etme uzun olduğunu kendi hissederse alır..

Arkadaşlar Extra bilqi vermiş Kendi işi biliyor merak etme uzun olduğunu kendi hissederse alır..

dişi dışarı çıkmış demiştim ya tekrar koymuştum. dışarı çıkmadan önce yuvalığa girip çıkıyordu vs falan ama şuan dışarı çıktığı yerden tekrar çıkmak için uğraşıp duruyor yuvalığa girmiyor bunun için ne yapmam gerek

Dışarı Çıktığı Yeri Açamıyacaqı Şekilde Kapat İlk Başta Sonra Sana Şunu Diyeyim Mubişler Çok Meraklı Hayvanlardır O yuvalığa Yeniden Bakıp Girecektir Zamanla ama..

Geri