Karadeniz Pet

Çift kuşun eğitimi

koray5006

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Elimde yavru erkek ve yavru dişi kuş bulunmakta. Erkek olan ele geliyor. Ancak dişi olan çok çekingen, ele gelmiyor.

İkisini aynı odada fakat ayrı kafeslerde tutuyorum. Eğitirken birini başka odaya alıp orada ilgileniyorum.

Bu sistemle eğitim konusunda başarılı olur muyum? Yoksa her halükarda iki kuş olursa bana alışmaz mı?

Son düzenleme:
Bu şekilde eğitimde başarılı olabilirsiniz maşallah kuşlarınıza

"Eğitirken birini başka odaya alıp orada ilgileniyorum" derken eğitimden sonra başka odaya aldığınız kuşu tekrar diyerinin olduğu odaya mı götürüyorsunuz. Eğer öyle ise devamlı ayrı odalarda olmaları daha iyi olur bence.

iki kafes varsa ikisinide farkli odalarda tut derim 1-2haftada alistirirsin kendine sonra yeniden bir araya koysrsin senin icnde daha kolay olr

"Eğitirken birini başka odaya alıp orada ilgileniyorum" derken eğitimden sonra başka odaya aldığınız kuşu tekrar diyerinin olduğu odaya mı götürüyorsunuz. Eğer öyle ise devamlı ayrı odalarda olmaları daha iyi olur bence.

iki kafes varsa ikisinide farkli odalarda tut derim 1-2haftada alistirirsin kendine sonra yeniden bir araya koysrsin senin icnde daha kolay olr

Tekrardan diğer kuşun olduğu odaya koyuyorum evet.

Ayrı odalarda tutmaya çalışayım elden geldiğince.

Teşekkür ederim arkadaşlar. :)

Geri