Karadeniz Pet

Çift Muhabbet Alacağım... 8 Yumurtalı...

• Konbuyu başlatan Frate
  • Başlangıç tarihi
F

Frate

Guest
Çift Muhabbet Alacağım... 8 Yumurtalı...
Alacağım yer yavruluğuyla vereceğim sorun olmaz dedi
yavrulukla alır kendı kafesime takarsam yumurtadan kalkarmı ?

kalkar çünkü farklı bi yere gidicekler ondan

Dişiye kalmış bir şey insanlara alışıksa yer yadırgaması yapmaz ama dişi sadece yuvaya odaklanmışsa yumurtaları kırma gibi bir ihtamelde olabilir ben okuduklarımdan söylüyorum size forum üstadları daha çok bilgilendirler..

Kalkma ihtimali çok fazla başımıza gelmişti zaten sen onu götürene kadar iş işten geçmiş yumurtalar kırılmış olabilir ..

kafesiyle birlikte ürkütmeden ulaştırırsan yerine belki sorun olmaz, ama kesin bişi söylemek zor problem çıkma ihtimali yüksek bence yavrular çıksın kafesi öyle değiştir.

birde erkek hollanda dişi yerliymiş 120 tl veriyorum +8 yumurtası var fiyatı nedir ?

yumurtali kuş almayi tavsiye etmiyorum cunki başka yere gidince sizi ve çevresini tanmiyor. yumurtalara zarar geleiğini düşünüp kıra bilir.

Ben 6 yumurtalı bir çift aldım bir üreticiden,yumurtalar ve dişi erkek yuvalıkta, yuvalığın ağzına bi gazete kağıdı tepti o arkadaş, aldım koydum arabama, bir iki saat öyle kaldılar, taktım yuvalığı evdeki çifthaneme, şimdi 5 yavru çıktı 6.yı bekliyorum maşallah :)

Kuştan kuşa değişir bence işyerimin taşınması sebebiyle yaklaşık 40 km arabayla getirdim yanlı erkeği ayırdım 7 yumurtadan 4 ü çıkmıştı.

%90 ihtimalle dişi yumurtadan kalkar. Ama zaten eş oldukları için 1 aya kalmaz tekrar yumurtlar. 120 TL biraz fazla. Biraz pazarlıkla 100' e alabilirsen iyi.

fiyatı ıyımıdır hollanda erkek dişi yerli demişti doğru hatırlıyorsam...
+8 yumurta var 120tl

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:18 -->-> Daha önceki mesaj 19:17 --

%90 ihtimalle dişi yumurtadan kalkar. Ama zaten eş oldukları için 1 aya kalmaz tekrar yumurtlar. 120 TL biraz fazla. Biraz pazarlıkla 100' e alabilirsen iyi.

150 dedi pazarlıkla 120 ye bağladım...

+8 yumurta var 120tl

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:18 -->-> Daha önceki mesaj 19:17 --

bence bedava :) yani ben 6 yumurtalı çifti 250ye alınca bana öyle geliyor :D

O yumurtalardan hayır gelmez ve 120 çok. Sonuçta yumurtalar boşa gidecek en fazla 80 lira ederi.

+8 yumurta var 120tl

Yani işte 8 yumurtalı olması bir şey ifade etmiyor, nasıl olsa kalkacak. onu anlatmaya çalışıyorum. Şöyle yap sen: kuşun kaporasını ver, 1, 2 yavru çıksın, öyle al gel. Acele etme. Diğer yumurtaları da kurtarmış olursun

bilmediğin konuya yorum yaparsan tartışma çıkar bugün yerli kuşun piyasası eş olmamış tanesi 35tl yumurtalı kuş ise 90tlyi buluyor sen nası en fazla 60 70 çekiyon en az 40 tlmi o zaman gayet normal 120 tl üstelik erkeği hollandaymış

yumurtaların boşa gideceğinden o kadar emin konuşuyorsunuz ki, demekki benim aldığım çift istisna bu konuda allahıma çok şükür

Geri