Karadeniz Pet

Çift muhabbet kuşları

Emre Kaba

Yeni Üye
Selam arkadaşlar 1 Çekoslovak erkek birde ırkını tam bilmiyorum dişi kusum var.Yumurtası var 3 veya 4 tane dişi surekli yuvada. Fakat erkek arada yuvaya girip pat pat bi sesler çıkartıyor baya yumurtalar yerinden oynuyor.Yumurtalar kırılacak diye korkuyorum.Neden yapıyor acaba ? Ne yapmalıyım bu durumda ?

Çekoslavak kıskanç oluyor diye biliyorum ama inşallah uysal bir baba olur.

Yumurtaların oluşması için anne sürekli çevirir normal bir durum

Çekoslavak kıskanç oluyor diye biliyorum ama inşallah uysal bir baba olur.
Ya normalde çok uysal bir kus.Aslında tek ti sonradan eslestirdik.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:12 -->-> Daha önceki mesaj 07:12 --

Yumurtaların oluşması için anne sürekli çevirir normal bir durum
Doğru dur abi dediğin gibi sürekli yumurta sesi geliyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:13 -->-> Daha önceki mesaj 07:12 --

Erkek dişiyi beslemek için veya dışarı çıkartıp eşleşmek için yuvalığa giriyor olabilir. Bazen erkekler dişiyle birlikte yuvalıkta yatarlar.
Galiba eslesmek istiyor diye düşünüyorum çünkü yuva baya hareketleniyor kanat falan cirpiyor yuvada.

Yavrular çıkana kadar fazla mama vermeyin yaptığınız mamayada Havuç katmayın bir süre.. Kızıştırıcı Nijer falan veriyorsanız eğer vermeyin.

Arada bir ver haftada 2 kere falan.. Yavrular oluncada hergün ver

Beslenme konusunda mamalar var ayrıca yuva çok sıcak olunca anne ısı dengesi için kanat cirpabilir

Beslenme konusunda mamalar var ayrıca yuva çok sıcak olunca anne ısı dengesi için kanat cirpabilir

Tamam ordan bakıyım.Sadece erkek içeri girdiğinde oluyor abi çekişiyorlar birbiriyle anlamadım ama yumurtalarda sorun yok.Bakmaya çalıştım yuvalığı açıp baktırmadı dişi altına sakladı çıkmadı yuvadan :eek:

Maşallah o zaman yuva içinde kuduruyorlar inşaallah yumurtalara zarar gelmez

Geri