petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çift muhabbet kuşu ortama alışma süresi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve umutlu27 tarafından 9 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. umutlu27

umutlu27 New Member

Beğenileri:
    0
    merhabalar...
    beş gün önce daha önce yumurta alınmış çek çift muhabbet kuşu satın aldım. Aldığımda satıcı bana bunlar çok hazır 10 günde çiftleşirler dedi. Kuşları eve getirdim yüksek bir yerdeler. Daha öncede çok kuş besledim. Ancak bu kuşlar neredeyse hiç ötmüyor ve birbirleriyle hiç alakaları yoktur. Acaba kandırıldım mı ki alırken herhangibir durumda başka bir çift ile değiştirebileceğim de söylendi. Ya da kuşlar ortama mı alışamadı ondan mı hiç ötmüyorlar? Ben bir 10 gün bekleyeyim diyorum durum devam ederse değiştireyim ne dersiniz.? şimdiden teşekkürler...

2. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    KUşlarınızın resimleri var mı?bu iş sabır işi 1 yıldır beklediğim çiftim var, yerini benimsemesi lazım zamanla olur inş

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Bence de biraz bekleyin daha sonra duruma göre hareket edersiniz.

4. umutlu27

umutlu27 New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler... ne kadar beklemeliyim sizce?..

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Alışma süreleri kuştan kuşa fark gösterebilir. 15-20 gün bekleyip en azından çift olup olmadıklarına dair işaretler gözlemlenir (kaşıma,yem kusma vs.)

6. umutlu27

umutlu27 New Member

Beğenileri:
    0
    anladım tekrar teşekkürler..resim koyamadım bu arada..

Sayfayı Paylaş