Karadeniz Pet

çift muhabbet kuşu

• Konbuyu başlatan Oğuz GÜZELLİ
  • Başlangıç tarihi
O

Oğuz GÜZELLİ

Guest
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım Edirneden selamlar. bir çift muhabbet kuşum var yaklaşık 3-5 aylıklar bana 15 gün oldu geleli fakat bir türlü kendime alıştıramadım ne erkeği ne dişiyi.Birbirleri için yaşıyorlar sanki.Ayrıca dişi olan biraz alışamadı gibi kabarık duruyor. Hareketsiz. Erkek olanda çok uysal çok sakin..Sizce vitamin almaya gerek varmıdır? Ve de çok yemiyorlar.. İştah açıcı damlalar almaya ve canlandırmaya yarayan damlalara gerek varmı acaba?Mama yapıyorum yemiyorlar ilk geldiklerinde kraker yiyiorlardı şimdi onu da yemiyorlar.2 tane daha kuş gelicek hastadırlar diye getiremedim eve... ev ortamınamı ısınamadılar acaba ?şimdiden cvplarınız için teşekkürler.

Dışkılarını kontrol edin yumurta maması verin düzene girerler.Birde eş olarak aldıysanız size pasa atmazlar.Anca yavrulayınca ordan bir tane ayırırsınız erkek o sizle geyik bile yapar yeterki yavru ve erkek olsun :) Ekstra damlaya gerek yok suya vitamin + mama yeterli gelir.Siz havuçta verin iyice kızışsınlar :D Kraker vermeyin yapıştırıcı tarzı kullanıyorlar zararlı oluyor

resim eklerseniz kabarık kuş için daha belirgin yorum yaparız.byük ihtmal üşütmüştür.bide eve yeni geldi ise alışma dönemi var vtamin verebilirsin kırgın ise.çift kuşları kendinize alıştırmanız zor hele dişiyi .. tek olarak beslersenz eğitim daha kolay olur.erkek evcilleştirilebilir tam zamanı ama dişi olmadan tabi.

sitedenisim soyisim düzenleme yapmanızı rica edicem

dışkılarda bazen ishal var..Eş olarak seçtim maşallah uyuştular oynuyorlar birbirleriyle ve çok uyum içersindeler. saldıgım vakit o oraya o oraya.. yumurta maması olarak haslanmıs yumurta kraker irmik falan koyuyorum mamaya..Farklı yumurta maması tekniği varmı? kraker konusunda da haklısınız hiç gerek yok zararlıysa..

tabi gökhan bey hemen bir foto yukleyim..guncellerimde kendi profilimi.

Öncelikle hoşgeldiniz. İsim Soyisim kuralına icâbet etmenizi isteriz.
İkinci olarak ise; çift olan veya herhangi 2 kuş aynı kafeste veya ortamdaysa sizlere alışamazlar. Yetişkin tek bir kuş da alışamaz. Yavru ve tek bir kuş olması lazım ki size alışabilsin. Diğer türlü ancak kendi cinsleriyle ilgilenecek, sizinle ilgilenmeyecek, hâliyle yakınlaşmayacak ve korkacaktır.
Vitamine her zaman ihtiyaç vardır sadece hastalandıklarında değil. İshaller mi veya başlangıç var mı eğer var ise ona göre önlem almanız için tavsiyelerde bulunalım. Vitaminlerini eksik etmeyin. Öyle damlalar açıkçası hiç kullanmadım fakat mama vereceğiniz zaman öncesinde yemlikleri kaldırabilirsiniz. Tabi eğer yine yemiyorlarsa yemliklerini takın ki aç kalmasınlar. Ayrıca eve adaptasyon süreci daha yeni 2 haftalık en az 1-1,5 ay zaman vermeniz yeterli olacaktır. Kafes yerlerini değiştirmeyin. Diğer kuşların da gelmesinde sorun olacağını düşünmüyorum hatta daha da canlanabilirler. Ustalarımız daha sağlıklı bilgiler verecektir.

MaşAllah güzeller biraz vitamin takviyesine ihtiyaç var.

merhaba arkadaşlar bu gece dişi olan omzuma geldi elimden yem yedi fakat erkek tam yabani kaçıp gidiyor :) ayrıca patates içine yumurtalı havuclu mama yaptım suan felaket sekilde yiyiyorlar..

MaşAllah benimkilere mama yedirebilene aşk olsun.

Geri