Karadeniz Pet

çift olmayanlara kızıştırıcı vermek ?

• Konbuyu başlatan Ufuk ALTUN
  • Başlangıç tarihi
U

Ufuk ALTUN

Guest
çift tutmayan kuşlarıma kızıştırıcı vererek çiftleşmelerini istiyorum zararı olurmu veya ne yapmam gerekiyo yada bu konu hakkında önerebileceğiniz bişey varmı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:55 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

güncellllllllllllllllllllllll

Eşlerini kendileri seçmeleri daha dogrudur yada yavrudan dişi erkek almak daha iyi netice verir,tek çiftten yavru almak daha zordur, çünkü bu hayvanlar sürü kuşlarıdır kalabalık ortamı daha çok severler.

Ayrıyeten kızgınlık belli aralıklarda dişilerde görülür erkekler herdaim hazırdırlar neredeyse eşleşmeye, önemli olan dişi kuşun hazır olmasıdır eş kabul görmediyse netice alamaya bilirsinizde. Kızıştırmak için vericeginiz yem vitamin takviyesinin çokta büyük etkisi yoktur bana göre.

Eşlerini kendileri seçmeleri daha dogrudur yada yavrudan dişi erkek almak daha iyi netice verir,tek çiftten yavru almak daha zordur, çünkü bu hayvanlar sürü kuşlarıdır kalabalık ortamı daha çok severler.

Ayrıyeten kızgınlık belli aralıklarda dişilerde görülür erkekler herdaim hazırdırlar neredeyse eşleşmeye, önemli olan dişi kuşun hazır olmasıdır eş kabul görmediyse netice alamaya bilirsinizde. Kızıştırmak için vericeginiz yem vitamin takviyesinin çokta büyük etkisi yoktur bana göre.

yani nijer tohumu versem bir sorun olurmu ve verdikten çiftleştiler yavruları oldu diyelim o zaman çift oldular diyebilir miyim ?

çok nijer vermeyin yağlanmaya neden olur..yağlanıncada çiftleşemezler zor uçarlar vs. az miktarda bal verirseniz iyi olur kızıştırmak için..

yani nijer tohumu versem bir sorun olurmu ve verdikten çiftleştiler yavruları oldu diyelim o zaman çift oldular diyebilir miyim ?

Tabikide adı üstünde çiftleşme, çiftleşmeleriyle beraber artık eştirler ve sonrasında yavrular gelicektir.Sıkça nijer vermenize gerek yoktur.
Not:Eş almayan bir dişi çiftleşmeye girmez.

çok nijer vermeyin yağlanmaya neden olur..yağlanıncada çiftleşemezler zor uçarlar vs. az miktarda bal verirseniz iyi olur kızıştırmak için..

siz daha önce balı yumurta mamasına veya ayrı bir ballık gibi kaba koyup verin demiştiniz ama benimkiler yaptığım mamayı yemiyorlar o yüzden mecbur kızıştırıcı vercem (nijer)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:43 --

Tabikide adı üstünde çiftleşme, çiftleşmeleriyle beraber artık eştirler ve sonrasında yavrular gelicektir.Sıkça nijer vermenize gerek yoktur.
Not:Eş almayan bir dişi çiftleşmeye girmez.

yani kızıştırıcıylada olsa çiftleşirseler eş tutmuş demektir öylemi ?

Nijer vererek eştleşme olmaz daha çok kuşların anlaşmasına baglıdır.

ama ben bundan önceki kuşlarıma kızıştırıcı vermiştim (petshopdan istedim kızıştırıcı diye verdiler) kuşlarıma vermiştim onlar çi,ftleşip yavruları oldu

aldığın kızıştırıcının adı neydi dostum biliyor musun ?

vallahi unuttum ya ? hiçde dikkat etmemiştim markasına ama bildiğin darı gibiydi ama rengi biraz daha koyuydu

Merhaba benim bi yavru kuşum vardı maviş ona eş almak istedim ve kuşçuya gittim yavru oldugundan cinsiyetini tam belli degil dedi ama büyük ihtimal erkek dedi ve ona dişi bi eş getirdim boncuk bunlar 7 8 ay beraber kaldı maviş büyüdü ve burnu kahve rengi olmaya başladı kuşçuya götürdüm ve dişi oldugunu söyledi ve iki erkek kuş aldım mavişe ve boncuğa 4 gündür her ikisi ayrı kafeste daha birbirlerine alışamadılar acaba ne kdr sürede birbirlerine alışırlar bide mavişin çiftleşme döneminde oldugunu söyledi ama hiç birbirlerinin yanına gitmiyorlar ???

güncelllllllllllllll

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:22 -->-> Daha önceki mesaj 19:42 --

güncellllllllllllllllll

Geri