çift olunca çok ürkek mi olurlar?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve emrekbra tarafından 6 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Tags:
 1. emrekbra
  Çevrimdışı

  emrekbra Guest

  2 hafta önce bir çift muhabbet kuşu aldım...beyaz ele çok yakın ama mavi çok ürkek ve beyazıda korkutarak kaçırıyor biraz sinir oldum ne yapmalıyım sizce?[​IMG]
   
 2. Burak Boyacı
  Çevrimdışı

  siz bunları üretmek içinmi aldınız ele alıstırmak içinmi?
  üretmek içinse:ele almayın yoksa üremezler
  Ele alıstırmak içinse:45-50 günlük erkek kus secerseniz daha iyi olabilir.
   
 3. Vto
  Çevrimdışı

  Vto Guest

  Aynı dert bendede var çok ürkekler.
   
 4. Emre TURAN
  Çevrimdışı

  Bu yaşlardaki kuşları, özellikle de çift olmuşlarsa ele alıştırmanız neredeyse imkansızdır. Eğer size alışmasını istiyorsanız henüz yeme düşmüş bir yavru almanız gerekir. Ama bu kuşlardan yavru almak için aldıysanız bu kuşları, ele gelmelerini beklemeniz doğru değil, hatta ısrarcı olmanız durumunda yavru bile alamayabilirsiniz.
   
 5. emrekbra
  Çevrimdışı

  emrekbra Guest

  üremeleri için almadım...tamamen sevmek,beslemek,arkadaş olmak için...kuşlardan birini başkasına versem bende kalan kuş etkilenirmi acaba?

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:22 -->-> Daha önceki mesaj 19:21 --


  üremeleri için almadım...tamamen sevmek,beslemek,arkadaş olmak için...kuşlardan birini başkasına versem bende kalan kuş etkilenirmi acaba? ayrıca sizce bunlar kaç günlük kuş?
   
 6. Elif AKDOĞANOĞLU
  Çevrimdışı

  eğer ele gelmeleri ve alıştırmak amaçlı aldıysanız önce tek yavru ve erkek bir kuşla işe başlamanızı tavsiye ederim. başka bir kuşun varlığında size pas vermeyeceklerdir, dolayısıyla size alışmaz ve size güvenmezler. tek kuşu alıştırdıktan ve 1-1,5 sene eğittikten sonra yanına eşini alırım. eşi başta bana güvenmez, ama erkeğin rahat ve bana güvenen hareketlerini görünce o da kısa sürede bana alışır. ben genelde böyle yapıyorum, işin ustası olan arkadaşlar daha detaylı bilgi ve tavsiyelerini paylaşırlar...
   

Sayfayı Paylaş