Karadeniz Pet

Çift sıkıntısı ?

Srelenka

Meraklı Üye
Arkadaslar 2 gun once kusuma yeni bir disi aldim kusum 1 yasina girmesine az kaldi disi ise kuscu dediki 1-1.5 yasi arasinda disi cok hareketsiz ve benim kusumla cok ilgisiz iki kusta birbirini takmiyor ama bizim erkek cok hareketli sizce ne yapabilirim bu disi niye boyle hareketsiz ? Ve niye birbirleriyle boyle ilgisizler erkek kizismis disi sap gibi duruyor?

Görücü usulü yaparsanız böyle sıkıntılar görebilirsiniz, belli ki birbirlerini sevmemişler. Mümkünse dişiyi alacağınız yere erkek kuşunuzla beraber gidin. Erkeği boş bir kafese yerleştirin, yanına seçtiğin 1 adet dişi atın. Anlaşırlarsa alın, anlaşmazlar ise o dişiyi kafesten alın ve tekrar yeni 1 dişi atın. Böyle böyle deneyin. Kısacası görücü usülü kötüdür diyemem, ancak şartları vardır. Yine siz seçin kızları ama oğlana da izin verin seçtikleriniz arasından seçmim yapsın bu şekilde :)

Görücü usulü yaparsanız böyle sıkıntılar görebilirsiniz, belli ki birbirlerini sevmemişler. Mümkünse dişiyi alacağınız yere erkek kuşunuzla beraber gidin. Erkeği boş bir kafese yerleştirin, yanına seçtiğin 1 adet dişi atın. Anlaşırlarsa alın, anlaşmazlar ise o dişiyi kafesten alın ve tekrar yeni 1 dişi atın. Böyle böyle deneyin. Kısacası görücü usülü kötüdür diyemem, ancak şartları vardır. Yine siz seçin kızları ama oğlana da izin verin seçtikleriniz arasından seçmim yapsın bu şekilde :)
Reis diside cok durgunluk var nedeni nedir sence?

Nasıl bir durgunluktan bahsediyorsunuz?

Muhtemelen dediğim gibi eş tutmamışlar. İsterseniz ayırma yöntemi yaparak diğer konuda yazdıklarımı sizde uygulayabilirsiniz. Ancak bence dişiyi ya da erkeği değiştirin. Yeni bir eşleşme yapın. Dediğim gibi eş seçimi yapın, ona da seçim hakkı verin.

Muhtemelen dediğim gibi eş tutmamışlar. İsterseniz ayırma yöntemi yaparak diğer konuda yazdıklarımı sizde uygulayabilirsiniz. Ancak bence dişiyi ya da erkeği değiştirin. Yeni bir eşleşme yapın. Dediğim gibi eş seçimi yapın, ona da seçim hakkı verin.
Hocam saolun ayiracam olmssa degisecem son olarak ben bundan oncede bir disi aldim yalniz kus 1 yildir bende ve ben kusu cagirinca veya onun yanina gittigimde disiye saldirior acaba bunu onune nasil gecebiliriz sanki kus kendisine es yerine bizi istiyor ?

Çok basit: İlgilenmeyerek.
Üretim amaçlı kullanmak istediğimiz çiftler ile, ilgilenmemeliyiz.

Geri