Karadeniz Pet

çift takım fiyat

• Konbuyu başlatan Yusuf Akyüz
  • Başlangıç tarihi
Y

Yusuf Akyüz

Guest
Çift takım arıyorum ve hiç tecrübem yok. Üretici değilim. Hobi amaçlı üretmeyi planlıyorum. Çift takım 100 tl civarı. Bir pet shopda 1 yaşında dişi ve erkek 25 tl den satılıyor.(yerli) Forumda bu fiyat neden yüksek? Sizce ne yapmalıyım?

Petshoptan alacağınız kuşların üreme garantisi olmaz ve de genelde çok sağlıklı kuşlar olmaz üreticiden almak bu sebeple daha mantıklıdır. Üreticinin bakımı toptan kuş satanlar gibi olmaz genelde sağlıklı ve kaliteli kuşlar ve üreme % 90 üzeridir.

Yusuf kardeşim evet petshoplarda kuş fiyatları çok uygun. Ancak kuşların büyük bölümü yurt dışından getiriliyor. Özellikle üretim yapacaksan verim alamayabilirsin. Pekçok kişi bu kuşların eş tutmadıklarını tutsa da birinden birinin kısır çıktığını söylüyor. Üreticiden damızlık almaya kalksan 200-250TL arası ödersin. Yavru almaya kalsan 150-200TL arası ödersin. Ancak üretim yapman daha garanti olur.

Son düzenleme:
aynen arkadasların dedigi gibi petshop daki kuşlara bakın birde üreticiye gidin bakın kuşlardaki farkı gözle görülür şekilde anlıcaksınız iriliginden diriliginden ötüşünden durusundan herşey fark damızlık olmaları özellikle cok büyük avantaj.

Petshop
kuş gelir kafese atar yemini ve suyunu verir kendi haline bırakır satılana kadar. yem veya su ne zaman biterse o zaman tazeler. kuşlara pek önem vermezler

Üretici
Sabah erken saatinde kalkıp yemini suyunu tazeler, mama yapıp verir. günlük bakımını uygular. açıkcası üretici emek harcar. petshoplar gibi vurdum değildir. bu yüzdende emeğenin karşılığını ister.

Son düzenleme:
Petshop
kuş gelir kafese atar yemini ve suyunu verir kendi haline bırakır satılana kadar. yem veya su ne zaman biterse o zaman tazeler. kuşlara pek önem vermezler

Üretici
Sabah erken saatinde kalkıp yemini suyunu tazeler, mama yapıp verir. günlük bakımını uygular. açıkcası üretici emek harcar. petshoplar gibi vurdum değildir. bu yüzdende emeğenin karşılığını ister.

aynen katılıyorum.. :)

Geri