petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çifthane hakkında resimli

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Volkan SARSAN tarafından 19 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    .....................

#1 Volkan SARSAN, 19 Aralık 2013
    Son düzenleme: 16 Aralık 2014
  2. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    merhaba. hayırlı olsun sizin ki ufak kanarya çifthanelerinden kapısının boyutundan anladığım kadarıyla. bu çifthaneler alçak olduğundan ortadan ayırıp iki çift olayına girmeyin bence 1 çift e ancak yeter bu boyut. bu arada kalabalık ortamda yani kuşların çok olduğu ortam da üretim şansı daha çok artıyormuş. bu yüzden arkadaşlar öyle bir öneride bulunmuşlardır.

3. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

hayırlı olsun 2 çift kuş olursa daha iyi olur bence bu çif hane tam 2 cift kuşa uygun.

4. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Valla ercan bey aynen dediğiniz gibi kapıları biraz küçük ama 60cmlik bir çifthane gözüme baya büyük geldi.Ben o zaman çapkını götüreyim dişilerin arasına salayım :) . Beğendiği kaşıdığı olursa onu alıp eve getireyim .Aslında aklımda olan yavru bir dişi alıp arayı bölmek istiyorum.Dişi büyüyüp kızgınlaştığı zaman aradakı teli kaldırmak istiyorum.Bu yöntem ne kadar elverişli olur bilemem ama 3 -4 ay bekleyip hüsrana uğramakta var .

5. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    aslında alışırlar pek hüsran olmaz ama siz bilirsiniz. ben de öyle yapardım. sonuçta aldığınız yetişkin dişinin yaşını , sorununu felan bilmiyorsunuz. belki yumurta kıran yada kuluçkaya yatmayan bir dişi. çok ufak olmamak kaydıyla 4-5 aylık 1 dişi alıp dediğiniz yöntemi uygulamanız ve 2-3 ay sabretmeniz daha iyi olacaktır. nacizane bu benim fikrim tabi ki

6. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Aslında geçenlerde bir kuşcuya gittim.Adam kendi ürettiği yavruları satıyordu.Elimi bir uzattım yavrulara hepsi birden elimin üzerine çıkmıştı çok hoşuma gitmişti :) Yarın gidip 1.5 2 aylık bir dişi kuşmu alsam yoksa 4-5 aylık bir kuş alsammı bilemedim valla.

7. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    karar sizin bu konuda :)

8. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Zaten ercan abi bizim burda 4-5 aylık ben hiç kuş görmedim.Yavru 1.5 2 aylık ve genelde kızışmış dişiler oluyor.Seninde dediğin gibi ercan abi büyük ihtimal o dişiler yumurta vermeyen dişiler.

9. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    hayırlı olsun oncelıkle ama kafes kanarya kafesı tuneklrı tahta tunekle degıştırın.son olarakda sıtede bır cok kişiden kuş temin edebırsınız eger alacagınız yer tanıdık degılse burdan bırınden almanızı oneririm.

10. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Murat bey öncellikle teşekkür ederim yorumlarınız için.Dediğiniz gibi tünekleri tahta tünekler ile değiştiricem.Kanarya çifthanesi olması pek bir sorun yaratmıcak diye düşünüyorum.Tek sıkıntı ki benim için sıkıntı olmayan şey kapılarının biraz küçük olması ama öyle abartılacak kadar küçük değil.Tekrardan teşekkür ederim.

11. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    bende kullanıyorum aynı kafeslerı sorun olmuyor(kanarya ve muhabbet aynı yerde olunca hangısı boşsa ona koyuyorum)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:49 -->-> Daha önceki mesaj 00:47 --

tam karsıdekılerle aynı sanırım sızınkıde

12. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Evet büyük ihtimal Murat bey.Tekrardan teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş