Karadeniz Pet

çifthane hakkında resimli

Volkan SARSAN

Paylaşımcı Üye
.....................

Son düzenleme:
merhaba. hayırlı olsun sizin ki ufak kanarya çifthanelerinden kapısının boyutundan anladığım kadarıyla. bu çifthaneler alçak olduğundan ortadan ayırıp iki çift olayına girmeyin bence 1 çift e ancak yeter bu boyut. bu arada kalabalık ortamda yani kuşların çok olduğu ortam da üretim şansı daha çok artıyormuş. bu yüzden arkadaşlar öyle bir öneride bulunmuşlardır.

hayırlı olsun 2 çift kuş olursa daha iyi olur bence bu çif hane tam 2 cift kuşa uygun.

Valla ercan bey aynen dediğiniz gibi kapıları biraz küçük ama 60cmlik bir çifthane gözüme baya büyük geldi.Ben o zaman çapkını götüreyim dişilerin arasına salayım :) . Beğendiği kaşıdığı olursa onu alıp eve getireyim .Aslında aklımda olan yavru bir dişi alıp arayı bölmek istiyorum.Dişi büyüyüp kızgınlaştığı zaman aradakı teli kaldırmak istiyorum.Bu yöntem ne kadar elverişli olur bilemem ama 3 -4 ay bekleyip hüsrana uğramakta var .

Valla ercan bey aynen dediğiniz gibi kapıları biraz küçük ama 60cmlik bir çifthane gözüme baya büyük geldi.Ben o zaman çapkını götüreyim dişilerin arasına salayım :) . Beğendiği kaşıdığı olursa onu alıp eve getireyim .Aslında aklımda olan yavru bir dişi alıp arayı bölmek istiyorum.Dişi büyüyüp kızgınlaştığı zaman aradakı teli kaldırmak istiyorum.Bu yöntem ne kadar elverişli olur bilemem ama 3 -4 ay bekleyip hüsrana uğramakta var .

aslında alışırlar pek hüsran olmaz ama siz bilirsiniz. ben de öyle yapardım. sonuçta aldığınız yetişkin dişinin yaşını , sorununu felan bilmiyorsunuz. belki yumurta kıran yada kuluçkaya yatmayan bir dişi. çok ufak olmamak kaydıyla 4-5 aylık 1 dişi alıp dediğiniz yöntemi uygulamanız ve 2-3 ay sabretmeniz daha iyi olacaktır. nacizane bu benim fikrim tabi ki

Aslında geçenlerde bir kuşcuya gittim.Adam kendi ürettiği yavruları satıyordu.Elimi bir uzattım yavrulara hepsi birden elimin üzerine çıkmıştı çok hoşuma gitmişti :) Yarın gidip 1.5 2 aylık bir dişi kuşmu alsam yoksa 4-5 aylık bir kuş alsammı bilemedim valla.

Aslında geçenlerde bir kuşcuya gittim.Adam kendi ürettiği yavruları satıyordu.Elimi bir uzattım yavrulara hepsi birden elimin üzerine çıkmıştı çok hoşuma gitmişti :) Yarın gidip 1.5 2 aylık bir dişi kuşmu alsam yoksa 4-5 aylık bir kuş alsammı bilemedim valla.

karar sizin bu konuda :)

Zaten ercan abi bizim burda 4-5 aylık ben hiç kuş görmedim.Yavru 1.5 2 aylık ve genelde kızışmış dişiler oluyor.Seninde dediğin gibi ercan abi büyük ihtimal o dişiler yumurta vermeyen dişiler.

hayırlı olsun oncelıkle ama kafes kanarya kafesı tuneklrı tahta tunekle degıştırın.son olarakda sıtede bır cok kişiden kuş temin edebırsınız eger alacagınız yer tanıdık degılse burdan bırınden almanızı oneririm.

Murat bey öncellikle teşekkür ederim yorumlarınız için.Dediğiniz gibi tünekleri tahta tünekler ile değiştiricem.Kanarya çifthanesi olması pek bir sorun yaratmıcak diye düşünüyorum.Tek sıkıntı ki benim için sıkıntı olmayan şey kapılarının biraz küçük olması ama öyle abartılacak kadar küçük değil.Tekrardan teşekkür ederim.

bende kullanıyorum aynı kafeslerı sorun olmuyor(kanarya ve muhabbet aynı yerde olunca hangısı boşsa ona koyuyorum)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:49 -->-> Daha önceki mesaj 00:47 --

tam karsıdekılerle aynı sanırım sızınkıde
vpxrs.jpg

Evet büyük ihtimal Murat bey.Tekrardan teşekkür ediyorum.

Geri