Karadeniz Pet

çifthane ile ilgili sorularım var .

murataydın

Paylaşımcı Üye
merhabalar arkadaşlar

benim bi kac sorum olacak

cifthanede yaşana bilen büyük bi sorun söz konusu oluyormu
misal ciftlerden biri kuluckadayken diger cift tarafından rahatsız edilmesi söz konusu ola bilirmi ?

yavrular dogdugunda diger cift tarafından dövülmesi baskılanması haraca baglanması söz konusu olabilirmi ??

tek bir ciftim var eger cok sorun olmuyorsa bir cift daha almayı dusunuyorum şuan elimdeki cifti yeni alacagım kafese koymam herşeyi başa sarmak anlamına gelirmi ?
kafes alışkanlıgı vs . vs özellikle erkek kusum tek besledigim kusun sesini duydugunda aşırı bagırıyor yeni gelecek cift erkegın dişiye ilgisini azaltırmı ??

birde yeni almayı düşündügüm cift icin şunu öneririm dediginiz varmı ???

CEVEPLAR İCİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM :)

Çifthane ortasını paravanla kapattığın için kuşlar birbirini görmüyor bile.. :)

pravanı bilmiyordum yalnız yazdıgım gibi ciftim tek kusun sesini duyunca cok asırı bagırıyorlar aynı ortamda oldugu zaman okadar olmuyor birbirlerini görünce daha sakınler. varan oldugundada birbirlerini görmedikleri icin cok ötmeleri büyük olasılık

tamam fantaziye gerek yok ben hic karıstırmayım en iyisi .

Haklısın dostum. Biraz daha sabret. İnşallah iyi olacak.

inşaallah bekliyorum bakalım . ne olacak halimiz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:46 -->-> Daha önceki mesaj 14:34 --

Haklısın dostum. Biraz daha sabret. İnşallah iyi olacak.

Hocam birde mama konusunda burda bi sayfada yumurtada olmayan cifte haftada bir mama verin yazdıgını gördüm . bunun haftada iki veya üc kez olmasının kuşlar üzerinde bi saglık porblemine yol acarmı

inşaallah bekliyorum bakalım . ne olacak halimiz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:46 -->-> Daha önceki mesaj 14:34 --

Hocam birde mama konusunda burda bi sayfada yumurtada olmayan cifte haftada bir mama verin yazdıgını gördüm . bunun haftada iki veya üc kez olmasının kuşlar üzerinde bi saglık porblemine yol acarmı
Haftada 2 kez verebilirsin. 1 kez yeterli olur aslında. Çok fazla verdiğinde yağlanma yapabilir. Bu sebepten fazla verme denir genelde.

Geri