Karadeniz Pet

Çifthane ve sıcaklık hk sorularım

Yorumlar için teşekkür ederim.

Çifthane almaktan vazgeçip 5 katlı üretim kafesi almaya karar verdim.

Sıcaklık olarak ise esinti olmadığı sürece 10 derecenin zarar vermeyeceğini öğrendim buradan.

Zaten 10 derece geceleri sabaha karşı filan olursa olur yoksa sabahları en az 13-14 derece civarlarında seyredecek sıcaklık. Bugün sabah 8e doğru dereceye baktığımda derece 14 dereceyi gösteriyordu.

Yardımcı olmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Hocam kulaktan duyma bilgilerle yazmayın , 10 derece de kuş mu yaşar yapmayın etmeyin. :D sizce serçelerle muhabbet kuşlarını ayıran en önemli özellik nedir . ? :) Bunu düşünün biraz .
Dostum kulaktan dolma değil. Örnekleri var. Farklarını sen söyle sorun yok serçeyle muhabbetin. Bizde varsa yanlış düzeltiriz.

0 rüzgar alan bir yerden tüm gün 9-10 derece de 2 çift bekliyorum bir çiftiminde 2 yavrusu var. Düşünün artık.

Dostum kulaktan dolma değil. Örnekleri var. Farklarını sen söyle sorun yok serçeyle muhabbetin. Bizde varsa yanlış düzeltiriz.

Şu şekilde test edebilirsin kaçan kuşlar neden ölür , ? Bu soruya yanıt bulmaya çalış biraz. Armut piş ağzıma düş olması biraz araştırıp bulmak lazım , zaten arkadaş konuya noktayı koymuş , boşuna hortlatmayalım konuyu .

Şu şekilde test edebilirsin kaçan kuşlar neden ölür , ? Bu soruya yanıt bulmaya çalış biraz. Armut piş ağzıma düş olması biraz araştırıp bulmak lazım , zaten arkadaş konuya noktayı koymuş , boşuna hortlatmayalım konuyu .
Bence bu konuyu hortlatmak değil sonuçta burası bir forum, benden sonrada yararlanan olacaktır. Herkes bildiği doğruları söylerse ortaya bir fikir çıkabilir

Minimum 15 derecede yaşar, o da rahat bir şekilde olmaz.

15 derecede yaşaması için bol yem yiyerek vücut ısısını ancak koruyabilir. Uzun süre bu şekilde bakılırsa üşütmeye çok müsait olur ve hastalanır.

Açıkçası sizin bodrum kuşların rahat ve sağlıklı yaşaması için uygun görünmüyor. Bodrumda bu şekilde ucu ucuna yaşatmaya çalışıp kuşları zorlamayın, yazıktır. Mutfakta bakmaya devam edin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dışarı kaçan kuş yorgunluk, bitkinlik, açlık gibi bir sürü etken bir araya geldiğinde bu dediklerin olur. Dostum bence düşünmeden yazıyorsun da. Biz burada kavga etmiyoruz. Arkadaşımıza yardımcı oluyoruz. O yüzden bence de hortlatmaya gerek yok. Sen fikrini söyle, bende söyleyeyim. Kimden ne almak isterse arkadaşımız alır. SAYGILAR. İyi günler.

Dışarı kaçan kuş yorgunluk, bitkinlik, açlık gibi bir sürü etken bir araya geldiğinde bu dediklerin olur. Dostum bence düşünmeden yazıyorsun da. Biz burada kavga etmiyoruz. Arkadaşımıza yardımcı oluyoruz. O yüzden bence de hortlatmaya gerek yok. Sen fikrini söyle, bende söyleyeyim. Kimden ne almak isterse arkadaşımız alır. SAYGILAR. İyi günler.

Ben kavga etmiyorum sadece yanlış söylenen birşeyi kendi doğrularıma göre tekrar söylüyorum. 10 derecede kuş yaşar diyen birisi arkadaşımıza bu yönde bir tavsiye de bulunuyorsa olacaklara katlanmak zorunda. Mesela kuş hastalandı ve öldü , bunun sorumluluğunu alabilecek misiniz ? Eğer alamayacaksanız boşuna laf kalabalıklığı yapmayalım. Zaten arkadaşta konuyu hortlatmaya meraklıymış.:D Konu da son sözü konu sahibi söylemiş "Sıcaklık olarak ise esinti olmadığı sürece 10 derecenin zarar vermeyeceğini öğrendim buradan." , o yüzden fazla söze gerek yok. :) Saygılar...

Son düzenleme:
Ben kavga etmiyorum sadece yanlış söylenen birşeyi kendi doğrularıma göre tekrar söylüyorum. 10 derecede kuş yaşar diyen birisi arkadaşımıza bu yönde bir tavsiye de bulunuyorsa olacaklara katlanmak zorunda. Mesela kuş hastalandı ve öldü , bunun sorumluluğunu alabilecek misiniz ? Eğer alamayacaksanız boşuna laf kalabalıklığı yapmayalım. Zaten arkadaşta konuyu hortlatmaya meraklıymış.:D Konu da son sözü konu sahibi söylemiş "Sıcaklık olarak ise esinti olmadığı sürece 10 derecenin zarar vermeyeceğini öğrendim buradan." , o yüzden fazla söze gerek yok. :) Saygılar...
Dostum sen kendine göre tabii ki haklı olabilirsin. Mevzu ölmekse 20 derecede de kuş ölebilir. Yani herşeyi sıcaklığa bağlamamak gerekir. Benim anlatmak istediğim bu. Başka birşey değil.

Geri