petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

cifthanedeki tunek

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve KORDON tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Yatay telli cifthanemin telleri biraz uzak oldugundan tuneklerde biraz oynama oluyor. Ciflesme sirasinda sikinti olabilir. Onerisi olan?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Nedir uzak olan anlamadım.
    Ahşap tünekler zaten 40cm. her türlü karşıya yetişmesi gerek.
    Fotoğraf var mı?

3. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Hocam yatay olarak siralanan teller birbirine uzak oldugundan tunegi tam sikistiramiyor. Sikistirmak icin yapilan yer degil tunegin diger ucu oynuyor. Yani normal kafesteki gibi teller siralanmamis. Tunek boyuyla ilgili sikinti yok.

#3 KORDON, 28 Aralık 2014
    Son düzenleme: 28 Aralık 2014
  4. Mirac YILDIRIM

Beğenileri:
    0
    galiba siz yavrulugun takıldıgı bölüme sıgmıyor yavruluk diyorsunuz eğer üst taraftaki bölümü pense yardımı ile bükerseniz sıgacaktır eğer yanlış anladıysam resim eklerseniz yardımcı oluruz.

#4 Mirac YILDIRIM, 28 Aralık 2014
    Son düzenleme: 15 Ekim 2015
  5. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    bence levent bey tünek boyunu kafesin karşı cephesine yetişebilecek uzunlukta olduğunu belirtmek için söylemiş. yanlış anlamadıysam eğer; bende de aynı sorun vardı tüneği taktığımda karşı taraftan dışarı çıkan ucunu teller sıkıştırmadığı için kuşlar tüneğe konduğunda tellerden ses geliyordu. önceleri sıkışması için kağıt sıkıştırdım ama kuşlar parçaladı. bende bir telle yukarı doğru gerdirdim eve telin üst kısmına sabitlemiş oldum. açıklayıcı bir dil kullanabildim inş

6. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Sorun bu hocam. Tellere mudahale etmeden baska care yok mu?

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Tüneğin boşta kalan ucunun yanındaki tele gaga taşı ya da kalamar kemiği asıp tüneğin üzerine bastırabilirsin.

8. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2

Sayfayı Paylaş