Karadeniz Pet

cifthanedeki tunek

KORDON

Onursal Üye
Yatay telli cifthanemin telleri biraz uzak oldugundan tuneklerde biraz oynama oluyor. Ciflesme sirasinda sikinti olabilir. Onerisi olan?

Hocam yatay olarak siralanan teller birbirine uzak oldugundan tunegi tam sikistiramiyor. Sikistirmak icin yapilan yer degil tunegin diger ucu oynuyor. Yani normal kafesteki gibi teller siralanmamis. Tunek boyuyla ilgili sikinti yok.

Son düzenleme:
galiba siz yavrulugun takıldıgı bölüme sıgmıyor yavruluk diyorsunuz eğer üst taraftaki bölümü pense yardımı ile bükerseniz sıgacaktır eğer yanlış anladıysam resim eklerseniz yardımcı oluruz.

Son düzenleme:
bence levent bey tünek boyunu kafesin karşı cephesine yetişebilecek uzunlukta olduğunu belirtmek için söylemiş. yanlış anlamadıysam eğer; bende de aynı sorun vardı tüneği taktığımda karşı taraftan dışarı çıkan ucunu teller sıkıştırmadığı için kuşlar tüneğe konduğunda tellerden ses geliyordu. önceleri sıkışması için kağıt sıkıştırdım ama kuşlar parçaladı. bende bir telle yukarı doğru gerdirdim eve telin üst kısmına sabitlemiş oldum. açıklayıcı bir dil kullanabildim inş

bence levent bey tünek boyunu kafesin karşı cephesine yetişebilecek uzunlukta olduğunu belirtmek için söylemiş. yanlış anlamadıysam eğer; bende de aynı sorun vardı tüneği taktığımda karşı taraftan dışarı çıkan ucunu teller sıkıştırmadığı için kuşlar tüneğe konduğunda tellerden ses geliyordu. önceleri sıkışması için kağıt sıkıştırdım ama kuşlar parçaladı. bende bir telle yukarı doğru gerdirdim eve telin üst kısmına sabitlemiş oldum. açıklayıcı bir dil kullanabildim inş

Sorun bu hocam. Tellere mudahale etmeden baska care yok mu?

Geri