Karadeniz Pet

çifthaneyi aldım düzene bakarmısınız?

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
kuşuma dişi kuş alacağım için yerleri geniş olsun istedim 60 lık bir çifthane aldım uygun fiyata ve çok kaliteli sitede alan bir arkadaştan görmüştüm. düzenini kurdum sizde bir bakarmısınız biraz boş kaldı gibi.(amacım üretim değil şimdilik tek canı sıkılıyor ben yokken :) ).

kuşu seçtiğinde önce bir süre ayrı tutayım diyorum çifthanenin bölmesini takıp yeni gelen eve alışsın diye sonra açmayı düşünüyorum uygun olur mu
KDvkl6.jpg

KrbdjM.jpg

wOXdkQ.jpg

son hal

KqrqoV.jpg

bakır telin zararı varmıdır arkadaşlar ben bir tüneğe bakır tel tutturup salıncak yaptım son resimdeki gibi

Son düzenleme:
kuşunuz eşini seçtiğinde ayrı tutmanıza gerek yok. Tek önerim, kafesinize 1 tane daha suluk takın. KAfes düzenini çok fazla değiştiremeyeceğinizden, ileride yuvalık takacağınız yeni şimdiden belirleyin ve suluklardan 1 tanesi ve 1 adet yemlik ona yakın olsun. Onun haricinde ise eğer erkek kuşunuz evcilse, dişi geldikten 1-2 gün sonra dişiyi de evcilleştirmeye başlayın aksi durumda erkek kuşunuz sizden ürkecektir.

kuşunuz eşini seçtiğinde ayrı tutmanıza gerek yok. Tek önerim, kafesinize 1 tane daha suluk takın. KAfes düzenini çok fazla değiştiremeyeceğinizden, ileride yuvalık takacağınız yeni şimdiden belirleyin ve suluklardan 1 tanesi ve 1 adet yemlik ona yakın olsun. Onun haricinde ise eğer erkek kuşunuz evcilse, dişi geldikten 1-2 gün sonra dişiyi de evcilleştirmeye başlayın aksi durumda erkek kuşunuz sizden ürkecektir.

bir suluk bir akıllı yemlikte ona düşünüyorum. anladım oyuncak falan almama gerek varmı şuan bir salıncak var mesela kavga falan çıkar mı aralarında. üretim yapmak istemezsem yuvalık şart mı ?

büyük salıncaklardan alırsanız sorun olmaz. hatta kafese ahşap merdiven de koyabilirsiniz. dişinizi yavru alacağınızı varsayıyorum. bu da en azından 6 ay yuvalık takmaya gerek yok demektir. çift beslediğinizde içgüdüsel olarak yavru yapmak isteyeceklerinden ötürü yuvalık takmak zorundasınız. aksi durumda dişi kuş strese girer ve saldırganlaşır. sağa sola kuluçka kurmaya çalışarak kendini zorlaması da cabası.

Hocam rica etsem kafesi hangi siteden aldığınızı öğrenebilir miyim? Ben çok baktım ama, telleri yatay çifthane bulamadım..

büyük salıncaklardan alırsanız sorun olmaz. hatta kafese ahşap merdiven de koyabilirsiniz. dişinizi yavru alacağınızı varsayıyorum. bu da en azından 6 ay yuvalık takmaya gerek yok demektir. çift beslediğinizde içgüdüsel olarak yavru yapmak isteyeceklerinden ötürü yuvalık takmak zorundasınız. aksi durumda dişi kuş strese girer ve saldırganlaşır. sağa sola kuluçka kurmaya çalışarak kendini zorlaması da cabası.

Bilgi Icin teşekkür ler. Hemen buyuk bir salincak Yapayim elimle.Tamam biraz zaman sonra takmak gerekecek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:23 -->-> Daha önceki mesaj 15:21 --

Hocam rica etsem kafesi hangi siteden aldığınızı öğrenebilir miyim? Ben çok baktım ama, telleri yatay çifthane bulamadım..

Yigit kafes cok saglam cok guzel bir cifthame tavsiye ederim. Ben elden aldm. Sitesi mevcut

hocam merhaba kafesı nereden aldınız yazar mısınız lutfen bende almak ıstıyorum :)

Son düzenleme:
maşallah yiğit kafes bizim atatürk parkın ordaki :)

Son düzenleme:
kafesi ne kadara aldınız

Kafes+ 2 suluk+4 ufak yemlik 30tl 60lık. benim için bu ölçüde bu kalitede kafes çok iyi oldu. altı ızgaralı.ben sürme çekmece istemiyordum bu mandallı daha iyi oluyor. ama bir türlü eş işini halledemedim henüz

Son düzenleme:
Geri