Karadeniz Pet

Çifti Alıştırmak zor oluyormuş :)

safak0

Meraklı Üye
Her gün 4-5 saat serbest bırakıyorum açınca zaten kendileri çıkıyor bazen çok sürmeden bazende baya dolanıp öyle giriyorlar 4-5 saat dedim ama isteklerine göre girip çıkıyorlar odayada alıştılar sanırım sabah 11 gibi açıyorum kapılarını akşam 11-12 gibi kapatıyorum. 12 ye kadar kalmadan önceden girmiş oluyorlar zaten saldığım zamanlarda 1 saat kendim ilgileniyorum çift oldukları için hem kolay hem zor oluyor :) mesala bir tanesi elimden yem yerken diğeri ondan cesaretlenim geliyor ikisi bir yerken birisi gidince diğeride durmuyor gidiyor hemen :)

6m1dLk.jpg
WbPmLE.jpg
3AVQnj.jpg
RQv2lo.jpg
pEDlpz.jpg
kEDmyv.jpg
NkomRk.jpg

Bazen tekde duruyolar tabi :) elime geldikden sonra ne kadar hareket ettirirsem ettirip korkup uçmuyolar tek olduklarında tabi ikisi bir geldiklerinde hareket edince durmuyolar çok gidiyolar hemen :) Parmağa alıştırmaya çalışmadım hiç bundan sonra onada başlarım sanırım iki oldukları için zor oluyor ben zaten tam alışsınlar demiyorum hobi olarak her gün alıp günlük 1 saat girip oynuyorum :)

şöyle birşey şimdi çift olarak beslenen kuşlardan yavru alınmak için çift beslenir ki başkada mantığı yoktur, siz yavru almak istiyorsanız ki zaten daha kendileri yavrular kuşlar salınmaz konuşturmak parmağa alıştırmak istiyorsanızi çift kuşlar yavrudan çifte atılmış kuşlar konuşmazlar.Sizin durum 2 amacada hizmet etmiyor. Ne istediğinize karar verin bence keyifli hobiler.

Ben ilk olarak yeşili aldım erkek olanı 2-3 ay önce aldım tek besleyip eğiticekdim üniversite işleri istediğim gibi gitmedi başka şehire gitmek gerekince fazla ilgilenmeyede vakit olmayacakdı o yüzden bende sıkılmasın diye yanına aynı aylık dişi aldım 1 ay çok ilgilenemedim ondan sonra aldığım iyi oldu o yüzden beraber sıkılmadılar en azından şu sıralar en azından günlük 1 saat sabahları onlarlada durmaya vakim oluyor dersler belirlendiği için birbirleriylede iyi anlaşıyorlar kısaca ben ilk olarak tek eğitmek için sonra yanına dişi alıp şuandada ufak ufak onlarla oynayıp eğitmeye çalışıyorum eğitmekden kastım sadece insandan korkmamaları başka bir şey beklemiyorum konuşturmakda istemiyorum zaten. yanına dişi almışken tekrar bırakmakda istemiyorum ikisinede alıştık ne yapacağımı bilmiyorum açıkcası :)

İlerde yavru almak isterseniz bu şekilde olmaz kuşları çıkarmayacaksınız. Kafeste kendi hallerine bırakacaksınız.

İlerde yavru almak isterseniz bu şekilde olmaz kuşları çıkarmayacaksınız. Kafeste kendi hallerine bırakacaksınız.
Evde serbest dolaşmaları, eş olma zamanı geldiğinde yuvalıklı kafesle beraber daha sakin ortama alınmaları sonuç vermez mi?

Evde serbest dolaşmaları, eş olma zamanı geldiğinde yuvalıklı kafesle beraber daha sakin ortama alınmaları sonuç vermez mi?
Süleyman bey yuvalık takıldıktan sonra sürekli kuşlar serbest bırakılırsa elde omuzda ilgilenilirse p kuşlar çifte girmez ve yumurtlamaz illa olmaz diyede bir iddaam yok ama bu şekilde yavru alanada şahit olmadım.

Ben söylenenlere katılmıyorum böyle devam edin aynı bende sizin gibi yapıyorum çift bakıyorum ve kafes sürekli açık erkek 5 10 kelime konuşuyor hatta şuan dışı kusum kulucka da yine de kafese kitlemedim kafesin kapısı sürekli açık evcillesti 1 2 dk oynayıp geri giriyor kuluckaya. Yavru iken aldım ikisini de ve söylenenlere inanmayıp sürekli kafesin kapısını açık bıraktım 1 sene kadar sonra sizde yavru alırsınız insallah doğaya bıraktım herşeyi kafese atmak etik gelmedi. Yeri geldiğinde ciftlesiyorlar kuluckasina da yatıyor yavruyu da besliyor kısacası napcaklarini biliyorlar.

Son düzenleme:
Mantiklisi banada erdem arkadasin dedigi gibi geliyor kafes genis ama yinede salma degil sonucda bu hayvanlarinda yeme icme kadar olmasada kus sonucda ucmayada ihtiyaclari var 2-3 aylikken 1 yasina kadar kafese kapatmak cok iyi bir fikir olmasa gerek suan ikiside mutlu zaten belli ediyorlar kapiyi acar acmaz kendileri cikip oynayip ucup tekrar geri giriyorlar benim saldigim odada koltuk falan yok onlara ozel bir yer hazirladim elimden geldigince dogal ortam ayarliyorum bi cam dali var inu oyuncaklarla dal darilarla susluyorum canli agaclarda getiricem dogal ortamlarina ne kadar yakin yaparsak surekli kafese tikilip kalmalarindan daha saglikli buyuyup daha saglikli yavrular vericeklerine inaniyorum