Karadeniz Pet

Çiftim bir türlü çiftleşmiyor..Yardım lütfen

Emre TEPE

Yeni Üye
Arkadaşlar, ustalar 1buçuk yaşında erkeği daha 1bucuk aylıkken aldım ve hemen bize alıştı, konuşmaya başladı hala da konuşuyor kafeste sürekli..9 ay önce yanına bir dişi aldım ve çok iyi anlaşıyolar en başından beri yem kusmalar öpüşmeler falan herşey normal..fakat bir türlü yumurta alamadım..ne verdiysem olmadı..odamda akşama kadar yalnızlar dolabın üstünde duruyolar sadece yemini suyunu tazelemek için rahatsız ediyorum haftada bir kere de kafesi temizliyorum..nijer mi vermedim yumurta maması mı yapmadım..yedikleri önlerinde yemedikleri arkalarında ama hala çiftleşme yok :) erkek dişiye yanaşınca sorun yok da dişi erkeğe yanaşınca erkek kaçıyor hemen..fotoğraflarını gönderiyorum ne yapmalıyım bi yardımcı olun lütfen :)

Maşallah, tertemiz kuşlar.
Ayırma yöntemini denedin mi Emre?
Dişiyi başka bir kafese al 3-4 hafta kadar. Kuşları salma hiç. Kızıştırıcı tohumlar, mamalar, vitaminler devam.. Sonra tekrar yan yana alırsın. Eve ve insanlara alışan dişi veya erkeler kimi zaman eş tutmayabiliyorlar.

Maşallah, tertemiz kuşlar.
Ayırma yöntemini denedin mi Emre?
Dişiyi başka bir kafese al 3-4 hafta kadar. Kuşları salma hiç. Kızıştırıcı tohumlar, mamalar, vitaminler devam.. Sonra tekrar yan yana alırsın. Eve ve insanlara alışan dişi veya erkeler kimi zaman eş tutmayabiliyorlar.

Bi 10-15 gün kadar ayırdım bir keresinde ama süreyi daha uzun tutmam gerekiyor sanırım tekrardan. Bir daha denerim teşekkürler abi. Bizim oğlan da bize çok alışmış sanırım onda da öyle bir sorun var şimdilik. Elimden geleni yapıyorum yavru alabilmek için ama onlar böyle mutlu sanırım :)

Eğitimli insana alışkın kuşların eş tutmaları biraz zor olabiliyor. Levent ustanın dediği gibi ayırmayı deneyin ve süreyi uzun tutun bu sürede E vitamini takviyesi faydalı olacaktır.

Yardımlarınız için teşekkür ederim peki ayırdığımda kafesler birbirini görecek şekilde mi olsun..kafesleri yan yana koysam sorun olur mu ?
Bir de E vitamini olarak hangi markayı önerirsiniz?

Son düzenleme:
Kafeslerin konumu çok önemli değil,kimisi karşılıklı kimisi de üst üste koyup olumlu sonuç alıyorlar. E vitamini bütçenize göre alabilirsiniz. Forumda reklamı olan firmaların sattığı e vitaminleri arasında bütçenize uygun olan birini tercih edebilirsiniz.