Karadeniz Pet

Çiftim birbirlerine yakışmışlarmı

Erdal Arıcan

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar nezamandır yükleyecem derken kuşlar büyüdü ,dişi 8 aylık,erkek 1 yaşını doldurdu. yuvalık alıp koyacam acil geç kaldım bile ,dişi daha kızışmamış sanki,güzel yorumlarınız için teşekkürler şimdiden. Fotoğraf1400.jpg
Fotoğraf1399.jpg
Fotoğraf1397.jpg
Fotoğraf1409.jpg
Fotoğraf1391.jpg
Fotoğraf1325.jpg
Fotoğraf1253.jpg
Fotoğraf1092.jpg
Fotoğraf1078.jpg
Fotoğraf0930.jpg

şu ele alıştırmayı bide ben öğrensem :(:(:(:(:(:(
Senin durumunu bende yaşadım tam 3 tane kuş aldım ama bir türlü elime alıştıramadım forumda yazılanları aynen uyguladım ama başarılı olamadım pes etmedim ve 4. Kuşumu aldım ismi Kürşat şuanda elimden inmiyor benim düşüncem bence kuşların karekter yapıları çünkü Kürşat 3 gün sonunda alıştı ve şuanda inan çok mutluyum inşallah sende alıştırırsın

Maşallah. çeresi pempe olmadı diye eşe gelmeyecek çiftleşmeyecek diye bir kaide yoktur kimi kuşta genetik olabiliyor bu durum. uzun zamandır beraberlermiş zaten anlaşıyorlar sa takın yuvalığınızı minimum rahatsızlık ile eşleşmeye hazırlık aşamasına geçin (mama,vitamin takviyeleri)

Mama vitamin veriyorum( imnun 44 vitamininden) veriyorum veteriner vermişti fiyatı biraz tuzlu ama tavsiye ederim bütün vitaminleri barındırıyor avustrya malı yemedikleri mevvede yok şükür sağolasınız.

Masallah yumoş gibiler bu hallerine bayılıyorum kuşların dişi nazlı gibi.birbirlerine ilgileri tamsa sorun yok.

Sağolasınız nihal hanım,çok nazlı ,birbirlerinden ayrı yapamıyorlar ama erkek nereye dişi oraya, kuyruk gibi,bazen erkek benimle diğer odaları geziyor dişi nasıl ötüyor,sonrasında getiriyorum dişiyi odaları gezdiriyor ,pamuk gel kızım gel, tatlı kızım benim ,aşkım ,canım kızım ,küçücük kuş küçücük, canım aşkım diyor özellikle ona konuşması görmeye değer bir durum ,daha bir çok kelime konuşuyor ama özellikle pamuğa konuşması ayrı tabi ,bazen dişi koğalıyor onu sonra bir bakmışım kaşıyor sonra kendini kaşıttırıyor:confused:

neler yaptın yardımcı olurmusun[/QUOTE
MUHABBET KUŞU EĞİTİMİ
Yazı Tarihi:03.05.2014
Kendi uyguladığım yöntemdir. Kesinlikle Bu paylaşımdaki amacım bilmişlik taslamak değildir ve kendi uyguladığım, iyi sonuç aldığım denemedir.
Aldığım kuş erkek ve 30 günlük bir kuştur.
Kuşu özellikle araştırarak üreticiden daha salmak kafese düşmeden anne-baba yanından aldım.
- İlk gün eve getirdim. Önceden hazırladığım kafese kuşu koydum.
- Kafesini şu anda da bulunduğu salonda biraz kuytu bir yere koydum.
- 2. gün kafesi yine bulunduğu oda da tüm odayı göreceği bir yere koydum.
- 3. gün kafes kapısını açıp elime 1 parça yem alarak elime gelmesini bekledim.
- 4-5 dakikalık bir tereddütten sonra elime geldi.
- Devamında hergün parmağımı çok yavaş hareketler ile göğsüne doğru tutarak parmağıma çıkmasını sağladım.
- her gün her gün bu pratiği yaparak bana alışmasını sağladım.
- Benim için eğitimin en önemli parçası ise basit zilli ve kuşa zarar vermeyecek bir oyuncak oldu. O ouncak ile kafesde yalnız kaldığı zamanlar da oyunlar oynadı.
- kuş geldikten itibarek 15 gün hiç salmadım. Bu süre zarfında kafes konumu itibari ile bulunduğu odayı bilhassa bana, eşime ve en önemlisi ilerleyen zamanlarda mükemmel bir dostluk kuracakları oğluma alışmış oldu.
- İlk uçuş’da şu taktiği kullandım. Kafesinde vakit geçirdiği oyuncağı aldım elime.
Kafes kapısını açınca oyuncağını görünce kafesden çıkarak elime kondu.
- çok yavaş hareketler ile oyuncağı koltuk üstüne bıraktım. Mutlu olduğunu gördüm ve o oyuncak ile oynarken bende gıdısından sevdim.
- İlk gün 10 dakika sonra hiçbir şekilde avuçlamadan oyuncağı vasıtasıyla kafese koydum.
- Bu süre ve taktiği hergün 3-5 dakika arttırarak uyguladım.
- Bi ara uçma özelliğinin tam farkına varınca ve konacak yer bulamayınca klima ünitesinin üstüne konmaya başladı. Bunun bir sorun teşkil edeceğini düşünerek klima üstünü karton kutular ile kapattım.
- Oğlumla birlikte saldığımız zaman ilgisi genelde ona ilgili ama benide ihmal etmiyor.
- Çalışmalarda eşim fazla yanımızda bulunmadı ama onunda gözlüğü ilgisini çektiği için onuda ihmal etmiyor.
- En önemli hususlar biri ise kuş bugun bana geleli 2,5 aylı bir süre olmasına rağmen 1 kez bile kuşu avuçlamadım.
- Şimdi ise bugun geldiğim nokta ise akşamları 1 saate yakın uçuruyorum. Kafesin kapısını açar açmaz benim yada oğlumun üstüne uçuyor.
- Şimdi ise konuşma çalışmlarına başladık.Güzel tepki veriyor. Sanırım 15-20 Gün içinde ilk kelime duyacağım inşallah.
- Kısaca biraz sabır ve aşırı ilgi,sevgi ile kuşu istediğim gibi alıştırdım.
- Bu yazı tamamı ile bana (Burak Çeliktaş) aittir. Burada amacım bilmişlik yada akıl vermek değildir.
Kendi uyguladığım ve Başarlı olduğumu düşündüğüm yöntemi belki 1 kişiye faydası olur diye paylaştığım bir yazıdır.

Ben bu yöntemi uyguladim ama lütfen Biraz sabirli olun Aceleci davranirsanız başarıya ulaşamazsınız inşallah işine yarar

NOT: Bu yazı bana ait değildir forumda Faruk Başkan diye üyeden alıntıdır

Maşallah adasım da zevceleri de çok tatlı sağlıklabesleyin inşaallah yavrularını da alırsınız

Yusuf bey ben anlayamadım yazdığınızı yada ne anlama geldiğini bilmiyorum ,kusura bakmayın teşekkürler bu arada:D

Son düzenleme:
Neyin ne anlama geldigini :) benim adım da Kürşat adaşız :) ayrıca eşi de güzel kuş

Maşallah.Tüyleri kadar ömürleri ve yavruları olur İnşallah.

Evet Ismail Beyin muhabbetkusunun adi Kürşatmiş benim adımda Yusuf Kürşat kusla adasiz maşallah dedim ona ve esine :)

Geri