petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftim hakkında yardıma ihtiyacım var

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre TEPE tarafından 4 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Emre TEPE

Emre TEPE New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar..Yaklaşık 2 ay önce erkek kuşuma bir dişi aldım fakat hala bir yavru alabilmiş değilim..Bazen iyi anlaşıyorlar bazen biri öbüründen kaçıyor..dişi yuvaya girip kemirip kemirip çıkıyor yem kusmalar falan herşey var ancak çiftleşme yok..Fotoğraflarını gönderiyorum bir bakıp yorum yapabilirseniz ne yapmam gerekiyor kafesin yuvalığın durumu uygun mu diye çok sevinirim..Şimdiden çok teşekkür ederim.

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    yuvalıgın içine grit kum konulmaz ele alışık mı kuşların ?

3. Emre TEPE

Emre TEPE New Member

Beğenileri:
    0
    Grit kumu değiştiririm..erkek alışık da dişi korkak biraz kaçıyor hemen..

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    ele alışkın kuş eşleşmede sorun yasar normal hiç ılgılenmeyın kafesden cıkarmayın mumkunse yerden epey yuksek bır yerde tutun kafesi

5. mrtmrt1988

mrtmrt1988 Member

Beğenileri:
    1
    Kafes düzeniniz güzel ,eksik yok ve temiz, tek suluk yeterli olur.Dişi kuşunuz henüz kızışmamış ceresi beyaz kızıştığında pütürlü ve kahve rengine döner zaten kuşun kafese ortama ve eşine alışması için bir kaç ay geçmesi ve en az 10 aylık civarı olması gerekir, suyu ve yemi günlük değişip haftada en az iki sefer mama ,kafes temizliğininde rutin yapılması gerekir kafesten salmayıp belden yukarı sessiz ve uygun sıcaklık olan ortamda biraz sabır ederseniz onlar gerisini halledecektir.Bu arada her kuş eşleşcek diye bir şeyde yok birazda şansa ihtiyacınız olacak özellikle tek çift ve ev ortamında üretim yapıyor iseniz hersey gönlünüzce olsun.

6. Emre TEPE

Emre TEPE New Member

Beğenileri:
    0
    önerilerinizi dikkate alacağım..çok teşekkür ederim :)

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    4 tünek fazla bence. 2 adet tünek yeterli olur. Yuvalığın önündekinin yeri güzel, resimde üzerinde durdukları tüneği akıllı yemliğe yaklaştırıp suluğu da bu tüneğin telle birleştiği yere konabilir. Akıllı yemlik kullanılırsa alttaki yemliklere gerek yok bence.

8. mrtmrt1988

mrtmrt1988 Member

Beğenileri:
    1
    Uğur beye katılıyorum 4 tünek fazla ben belirtmedim alttaki tünekleri zaten kullanmazlar ama küçük yemliğin birine kuş kumu koyabilirsiniz bence yuvalıktakini çıkartmışsınız zaten yuvalığada hamster talası olabilir:)

9. Emre TEPE

Emre TEPE New Member

Beğenileri:
    0
    hamster talaşı siparişi verdim tünekleri de söylediğiniz gibi yaptım alttaki küçük yemliklerde grit kuş kumu var birini çıkarıyorum o zaman..çok teşekkür ederim..

#9 Emre TEPE, 4 Kasım 2015
    Son düzenleme: 4 Kasım 2015
  10. mrtmrt1988

mrtmrt1988 Member

Beğenileri:
    1
    Rica ederim hayırlı üretimler ..

11. ayhanakbas

ayhanakbas New Member

Beğenileri:
    0
    nijer tohumu al.ben etkisini gördüm