Karadeniz Pet

Çiftim hakkında yardıma ihtiyacım var

Emre TEPE

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar..Yaklaşık 2 ay önce erkek kuşuma bir dişi aldım fakat hala bir yavru alabilmiş değilim..Bazen iyi anlaşıyorlar bazen biri öbüründen kaçıyor..dişi yuvaya girip kemirip kemirip çıkıyor yem kusmalar falan herşey var ancak çiftleşme yok..Fotoğraflarını gönderiyorum bir bakıp yorum yapabilirseniz ne yapmam gerekiyor kafesin yuvalığın durumu uygun mu diye çok sevinirim..Şimdiden çok teşekkür ederim.

Grit kumu değiştiririm..erkek alışık da dişi korkak biraz kaçıyor hemen..

ele alışkın kuş eşleşmede sorun yasar normal hiç ılgılenmeyın kafesden cıkarmayın mumkunse yerden epey yuksek bır yerde tutun kafesi

Kafes düzeniniz güzel ,eksik yok ve temiz, tek suluk yeterli olur.Dişi kuşunuz henüz kızışmamış ceresi beyaz kızıştığında pütürlü ve kahve rengine döner zaten kuşun kafese ortama ve eşine alışması için bir kaç ay geçmesi ve en az 10 aylık civarı olması gerekir, suyu ve yemi günlük değişip haftada en az iki sefer mama ,kafes temizliğininde rutin yapılması gerekir kafesten salmayıp belden yukarı sessiz ve uygun sıcaklık olan ortamda biraz sabır ederseniz onlar gerisini halledecektir.Bu arada her kuş eşleşcek diye bir şeyde yok birazda şansa ihtiyacınız olacak özellikle tek çift ve ev ortamında üretim yapıyor iseniz hersey gönlünüzce olsun.

önerilerinizi dikkate alacağım..çok teşekkür ederim :)

4 tünek fazla bence. 2 adet tünek yeterli olur. Yuvalığın önündekinin yeri güzel, resimde üzerinde durdukları tüneği akıllı yemliğe yaklaştırıp suluğu da bu tüneğin telle birleştiği yere konabilir. Akıllı yemlik kullanılırsa alttaki yemliklere gerek yok bence.

Uğur beye katılıyorum 4 tünek fazla ben belirtmedim alttaki tünekleri zaten kullanmazlar ama küçük yemliğin birine kuş kumu koyabilirsiniz bence yuvalıktakini çıkartmışsınız zaten yuvalığada hamster talası olabilir:)

hamster talaşı siparişi verdim tünekleri de söylediğiniz gibi yaptım alttaki küçük yemliklerde grit kuş kumu var birini çıkarıyorum o zaman..çok teşekkür ederim..

Son düzenleme:
Geri