Karadeniz Pet

Çiftim hiç mama yemiyor!!!

cosmos24

Yeni Üye
Kuşlarımı alalı 5 gün gibi bir süre geçti . Kuşlarımı almadan önce aynı mama tarifini yiyorlarmış ama şimdi yanına bile gitmiyorlar. Bazı arkadaşlarım ev ortamına alışmaya çalıştığını söyledi. Ama ben yine de sormak isterim. Erkek kuşumun alt tarafında kendi pisliğinin kaldığını ve bunun hastalık olup olmayacağını da ayrıca sormak isterim.

Lütfen yanlış anlamayın ama biraz evham yapıyorsunuz.İki farklı konu açmışınız yuvaya girmiyor ve mama yemiyor diye.
Aldığınız yerde çok normal olan kuş size geldiğinde durgunlaşır az öter,yuvaya girmez,yemez içmez ve daha bir sürü şey.
Bunların hepsi gelip,geçici şeyler.Önemli olan hasta olmasın yeter.Sağlıklı bir kuşun poposunda dışkı birikmez Erkek kuşunuzda bu şekilde dışkı oluşuyorsa muhtemelen ishaldir.İlaç takviyesinden öce Patetes haşlaması verin ve mama kesnlikle vermeyin.
Resim eklerseniz daha sağlıklı yorum yapılabilir.

Kuşları aldığın yerdeki arkadaşın mama yaptığı bir gün gidip 1 mamalık doldurup önlerine koyabilirsin deneme amaçlı. Ancak kuşlar yeni olduklarından ortama alışma sürecinde onu da yemeyeceklerdir.

Levent abi senin mama tarifi nden yaptim lapa lapa oldu :( nasıl lapa lapa olmasını engellerim

Geri