Karadeniz Pet

çiftim için yardım eder misiniz lütfen

Mali ERKUL

Yeni Üye
Merhabalar ustalar
2,5 yıldır baktıgım mubişim şeker hanıma arkadaşımın olan erkek bir mubiş getirdim ve eşleştirmek istiyorum ama 2 haftadır icraat yok dişi min yanına koydugumda erkek çok kaçıyor dışarı çıkardıgımda dişi erkekle öpüşüyor fakat sonra erkek kaçıyor şu anda ayrı kafesler de yanyana duruyorlar yuvalık dişimin kafesinde takılı lütfen bi el atın yardım edin de minik mubişlerim olsun :) fotolarını da atıyorum cins leri nedir söylerseniz ustlarım sevinirim..
BZlPbL.jpg

vgM5NA.jpg

nA1MNN.jpg

Vl4azB.jpg

Erkeğin kafesine yuvaligi takacak şekilde ayırın kuşları.
Ortama alistiktan sonra kuşları birlestirirsiniz. Yavru almak için
sabır ve gözlem önemli. Kuşların birbirine odaklanması önemli.
Renkleri güzel, güzelde yavrulari gelir inşallah.

Cevaplarınız için çok teşekkürler bünyamin ve levent ustadlar saolun ama bu erkek hiç bir hareket yok dişi şeker hanım herşeyi yapıyor öpüyor kokluyor kaşıyor en son da iyice kuyrugunu havaya kaldırıyor fakat erkek maviş de tık yok o yüzden dayanamıycam ben bu erkeği arkadaşa verip düzgün bir erkek alıcam şekerime.. Düzgün bir erkek mubiş aranıyor bilginize saygılarımla..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 00:52 --

Konuu Güncel . .

Öncelikle gelen kuşun eve ortama alışması lazım daha sonra ise yavru istiyorsan kesinlikle salmamalisin artı erkek kuşun yuhhh güzel be kardeşim bayıldım güle güle besle :)

Hocam maşallah erkek kuşun çok güzel biraz zaman tanı kuşlara iki hafta çok kısa bir süre kuş anca kafese alışmıştır ki ortama ve eşine alışması Lazım daha.. Yeni alacağınız kuştada aynı durum geçerli olacak belki dahada zorlaşacak durum. Hiç olmazsa evde yaşamaya alışkın bir kuş bu sizin evede alışır yakında..

Ben olsam bu erkeği bu dişiyle eşe atmam erkeğe yazık yahu valla ben burdan kıyamıyorum o kuşa :)

Hayırlısı olsun İnşallah.
Erkek güzelmiş aslında. Ayırmayı düşünmedin mi ?

ayırmayı düşündüm aslında levent usta ama bugunlerde dediklerinizi yaptım erkek mavişe kafesine yuvalık taktım ve ikisini ayrı kafeslerde 3 gündür çıkarmadım ve bugün çıkardım bizim maviş biraz daha istekli gördüm sanırım sizin dediğiniz gibi sabır lazım biraz :confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:02 -->-> Daha önceki mesaj 02:00 --

Hocam maşallah erkek kuşun çok güzel biraz zaman tanı kuşlara iki hafta çok kısa bir süre kuş anca kafese alışmıştır ki ortama ve eşine alışması Lazım daha.. Yeni alacağınız kuştada aynı durum geçerli olacak belki dahada zorlaşacak durum. Hiç olmazsa evde yaşamaya alışkın bir kuş bu sizin evede alışır yakında..

Haklısınız fatih usta dediğiniz gibi daha da zorlaştırmamak için biraz daha sabredip gözlemlemeye karar verdim siz değerli arkadaşların ustaların sayesinde sanırım eninde sonunda olacak bu iş :p

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:04 -->-> Daha önceki mesaj 02:02 --

Ben olsam bu erkeği bu dişiyle eşe atmam erkeğe yazık yahu valla ben burdan kıyamıyorum o kuşa :)

Mudo Usta yapma ya benim şeker hanımım da bitanecikdir niye öyle diyosun :eek: Teşekkürler yorumun için .. Maviş benim şeker hanımı bulmus da daha ne arıyor :)

ayırmayı düşündüm aslında levent usta ama bugunlerde dediklerinizi yaptım erkek mavişe kafesine yuvalık taktım ve ikisini ayrı kafeslerde 3 gündür çıkarmadım ve bugün çıkardım bizim maviş biraz daha istekli gördüm sanırım sizin dediğiniz gibi sabır lazım biraz :confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:02 -->-> Daha önceki mesaj 02:00 --

Haklısınız fatih usta dediğiniz gibi daha da zorlaştırmamak için biraz daha sabredip gözlemlemeye karar verdim siz değerli arkadaşların ustaların sayesinde sanırım eninde sonunda olacak bu iş :p

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:04 -->-> Daha önceki mesaj 02:02 --

Mudo Usta yapma ya benim şeker hanımım da bitanecikdir niye öyle diyosun :eek: Teşekkürler yorumun için .. Maviş benim şeker hanımı bulmus da daha ne arıyor :)
Tabiki hanım kızımız da güzel amaa erkek David Beckham dişi Beren saat gibi olur mu hiç

Son düzenleme:
Tabiki hanım kızımız da güzel amaa erkek David Beckham dişi Beren saat gibi olur mu hiç

İyi ya beren Saat de fena değil mudo usta saolasin :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:12 -->-> Daha önceki mesaj 11:39 --

Merhabalar ustalar
Bugun yuvaya baktigimda seker hanim in yumurtlamis oldugunu gordum su anda bir adet ve disi kusum yuvaya girip cikiyor surekli simdi ustalar ne yapmam gerek tavsiyeleriniz varsa dinlerim.. Saygilarimla..

Masallah kuslariniza.. bendede ayni seyden murzaripim disime erkek aldim ayni kafesteler 3 aydir disi erkegi cezbetmek icin herseyi yapiyor fakat erkek cook pasif.yuvalik taktim bir sure sonra 4 tane yumurta aldim ama hic ciftlestiklerni gormedim erkek cok urkek ve pasif.. disi ve erkek yuvalikta duruyorlar hic cikmiyorlar yumurtalari kontrol ettigimde bos cikti.hayvanlara vermedigim sey kalmadi nijer kisnis yumurta mamasi vs gibi simdi gene bakiyorum disi erkegi kasiyor temizliyor ama erkekte tik yok ..ozellikle erkegide ozel mama verdim sizce kisir olabilirmi erkek( daha oncede yazmistim sanirim uretim bolumunde)kuslariniza cook guzel umarim hayirlisi ile yavru alirsiniz

Masallah kuslariniza.. bendede ayni seyden murzaripim disime erkek aldim ayni kafesteler 3 aydir disi erkegi cezbetmek icin herseyi yapiyor fakat erkek cook pasif.yuvalik taktim bir sure sonra 4 tane yumurta aldim ama hic ciftlestiklerni gormedim erkek cok urkek ve pasif.. disi ve erkek yuvalikta duruyorlar hic cikmiyorlar yumurtalari kontrol ettigimde bos cikti.hayvanlara vermedigim sey kalmadi nijer kisnis yumurta mamasi vs gibi simdi gene bakiyorum disi erkegi kasiyor temizliyor ama erkekte tik yok ..ozellikle erkegide ozel mama verdim sizce kisir olabilirmi erkek( daha oncede yazmistim sanirim uretim bolumunde)kuslariniza cook guzel umarim hayirlisi ile yavru alirsiniz

Merhabalar Tayfun bey
Aynen bende hiç eşleştiklerini görmedim hatta boş olacağını zannediyorum yumurtaların. Bazen ayırmayı bile düşündüm ama anlaşmaya başladılar duruyorlar bakalım şu anda bir yumurta nolacak görelim bakalım Burda kuştan anlayan çok değerli ustalar var onların tavsiyelerini dinliyorum konularını okuyorum sizde aynı şekilde bir araştırın temasa geçin onlarla inş en kısa zamanda sağlıklı yavrular alırsınız. Görüşmek üzere..