Karadeniz Pet

çiftim

mervekoc

Meraklı Üye
Arkadaşlar dişide erkekte birbirlerine ilgi göstermeye başladılar. Dişi olan uzun zamandır bizimle olduğu için onu çıkartıyorum ara ara diğerinin kafesine gidiyor biz yanındayken ısırmaya çalışıyor ancak biz gidince birlikte ötüşüyorlar anlaşıyorlar bu yüzden yalnız bırakıyorum. aynı kafese koyunca dişinin erkeğe zarar vermesinden korkuyorum iki gün oldu henüz. Sizce aynı kafese koymalı mıyım yoksa biraz daha zaman geçmeli mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:49 -->-> Daha önceki mesaj 19:16 --

yardımcı olabilir misiniz ?

Bir hafta 10 gün bekleyin ve sonra erkeğin olduğu kafese dişi kuşunuzu koyun..

Bir hafta bekleyin bu bekleme kızma vs için değil sonradan gelen kuş hasta olabilir gözetim için

şuan kafesler yanyana duruyorlar ama ayırmam mı gerek ?

Kafesleri Ayırmak şart değil yan yana durabilir dediğim gibi amacımız gözetim

Son düzenleme:
tamam dişi olan fazla kıskanç bu zamana kadar hep kendisiyle ilgilenildiği için diğerini sevdiğimde yem verdiğimde bana kızıyor :)

tamam dişi olan fazla kıskanç bu zamana kadar hep kendisiyle ilgilenildiği için diğerini sevdiğimde yem verdiğimde bana kızıyor :)

Yan yana getiriğinizde de yani kuşları birleştirdiğinizde ilginizi çekin yoksa şiddetli kavgalar olabilir

zaten erkek olan etrafı tanımadığı için onu çıkartmıyorum dişi olanda çıktığında kafesin üstünden erkekle anlaşıyorlar ama biz yanlarında durduğumuzda dişi olan sinirli oluyor ama yalnız bıraktığımızda gayet iyi anlaşıyorlar . bazen benim olduğum diğer odaya geliyor erkek olan ötmeye başlıyor gelmesi için sanırım

Canı sıkıldığı içindir sese duyarlılar

tamam teşekkür ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 01:13 --

bugün 1 saat kadar yanyana getireyim dedim ama dişi olan sürekli saldırdığı için tekrar ayırdım :/

Biraz daha sabredin. Yaklasik 10 gun sonra ayni kafese koyun. Ilk basta sert olabilirler birbirlerine ama sonra alisirlar. Yine de iyi gozlemleyin.

peki biraz daha bekleyelim bakalım :))
kuşların son halleri
1db0fd106611b34a00ebb9b0fd36980c.jpg
1b5f0d81ad76486247c93838e40c181a.jpg

j5YEJr.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:39 -->-> Daha önceki mesaj 21:22 --

dişinin gagası kahverengiydi ancak açık mavi oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:54 -->-> Daha önceki mesaj 21:39 --

Durum nedir kizismis durumdalar mi acaba

Son düzenleme:
Ne kadar surede kizisirlar ? Ne kadar beklemek gerek ? İki uc gun önceye kadar ceresi kahverengiydi bugün sabah baktigimda boyle olduğunu gördüm. Neden geçmiştir kizginligi

Son düzenleme:
Siteden bi arkadaş erkeğin daha küçük olduğunu bu yüzden dişinin kabullenmediğini söyledi ama pek anlamıyorum yaşından falan . Bu yüzden olabilir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:36 -->-> Daha önceki mesaj 11:54 --

arkadaşlar yardımcı olur musunuz erkek olan daha mı küçük olduğu için dişi istemiyor olabilir mi

Geri