Karadeniz Pet

Çiftimde problem var

Ferhat001

Yeni Üye
Herkese merhaba arkadaşlar yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler diyip hemen konuya giriyorum,

2yaşında bir erkek kuşum var konuşabiliyor ele geliyor baya yakın insanlara yani hatta bazen daha önce hiç görmediği birine bile yakışabiliyor kuş değilde kedi gibi oynuyo insanlarla korkutuyor falan 4 5kez muhabbet kuşu yetiştirdim tek olarak ama bu baya farklı oldu yerinde duramıyor kuş, babam kuşun el ve ayak fantezisine uzun süre maruz kalınca dayanamayıp gittim bir dişi aldım yanına, dişide anaçtı zaten direk bizim erkek saldırmaya başladı 2.gün yuvayı taktım 2 3hafta sonra yumurtladı dişi, bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim aslında, fakat erkek çok azgın olduğu için dişinin yumurtası vArken bile kovalıyor yuvaya giriyor tekrar çiftleşmek için, 6aydır dişi yumurtluyor o yumurtalar bir şekilde kırılıyor tekrar çiftleşiyprlar daha hiç yavru çıkamadı, dişi 6aydır yuvadan çıkmıyor felç geçirecek ayakları resmen yürüyemiyor tüyleri falan dökülmüş çökmüş resmen, en son bi abinin tavsiyesi üzerine ayrı kafese aldım ama dişide erkekte ne yem yiyor ne susuyor, sürekli odadan odaya bağırıyor sabah 5den geceye kadar, sizce bu gürültüye katlanıp ayrı devam mı ettirmeliyim yoksa tekrar birleştirmelimiyim, dişinin hali hiç iyi değil şuan ama hala istiyor erkeği, altında 2tanede yumurtası var ama yatmayı bıraktı çıktı dışarı yuvadan bağırıyor sürekli yemek yemiyor falan sizce ne yapmalıyım

Disi kotuyse yuvaligi sokun mama yapin ozel bakima alin ucabilecrgi genis alan olsun asiri yatmadan vitaminsiz halsiz kalmistir dikkat edin kaybedebilirsiniz hayvancagizi

Ustalardan önerilerini alalım

Geri