petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftimin yumurta sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve egegünesi tarafından 11 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. egegünesi

egegünesi New Member

Beğenileri:
    0
    Pazar günü kuş pazarindan çift olarak kuş aldim aldim yerde kuşlar yuvalik takili kafesteydi dişi kuş yuvadaydi cikmiyordu biraz izledim sadece yem yemeye cikiyordu satan adam 4 güne yumurtlar demişti eve getirdim yuvalik takili kafese koydum yuvaliğa şuan hiç girmiyor ama pazartesi günü kafesin içine yumurtlamis ben kuşlari kutuda getirdim ve direk kafese koydum kuşlar yuvaliga yaklasmiyor bile yuvaliga girmesi icin ne yapabilirim kafese yumurtluyor

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    71
    Ortama, kafese, yuvalığa yabancı olduğu için normal bu davranış.
    Yumurta zarar görmediyse alıp yuvalığa koy, inşallah diğerlerini yuvalığa yapar. Yine kafese yaparsa yine alıp yuvalığa koyarsın. Hayırlı olsun.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Bu kuluçka üzücü sonuçlansa bile (umarım olmaz) eş olan kuşlar ortama alışınca tekrar yumurtlarlar.

4. egegünesi

egegünesi New Member

Beğenileri:
    0
    Dediniz gibi heralde ortama alisinca tekrar yapar

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    ortam değişikliğinden dolayı girmiyordur zamanla alışır inşaallah o zaman yuvaya yumurtlar

6. egegünesi

egegünesi New Member

Beğenileri:
    0
    İnşallah yumurtlar

Sayfayı Paylaş