Karadeniz Pet

Çiftimiz Yeni Evine Geldi. Sizce Yavru Alırmıyız ?

• Konbuyu başlatan Esxi
  • Başlangıç tarihi
E

Esxi

Guest
Selamun Aleyküm Cümleten, Sonunda istediğim kuşları aldım ve evime getirdim.

Çiftin 2 Yumurtası vardı, Yol boyunca yuvalığa her bakdığımda Dişi kuş yumurtaların üzerinde kuluçkadaydı.

Eve Geldik, Çiftimizin yuvasını yeni kafesine taktık.

6RLqmE.jpg

Bu Fotoğrafda çiftimiz henüz kendin ibelli etmiyor yuvalarından çıkmadılar.

15-20 Dk sonra Erkek Kuşumuz Kafese indi ve uçdu, sonrasında bol bol yemek yedi ve biraz su içti yuvasıan döndü, sonrasında tekrar gelip yiyip tekraar yuvaya döndü, sanıyorum dişi Kuluçkada. Erkekde onu besliyor.

2 Yumurtamız var, Daha yumurta çıkar mı ? Çift uzun sürmeden çiftleşir mi ?

0VoN1o.jpg

Buda Evin direği :) Erkek Kuşumuz.

Edit: Dişi Kuşumzuda kendini gösterdi.

9XPQb8.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
maşallah devamı gelir inşallah :) bu arada erkek benim kuşla aynı bi an benimki sandım :) bol bebişli günler

Güzel kuşlar almışsınız.. ne kadara aldınız bu takımı?

Benim Kafesim Bundan Daha Büyük Bu Kafes'te Çiftleşme Olanağı Varmıdır? Benim Kafesim Bundan Genişlik Ve Yükseklik Olarak Daha İyi Ancak Benimkime Bile Küçük Diyorlar.

Benim Kafesim Bundan Daha Büyük Bu Kafes'te Çiftleşme Olanağı Varmıdır? Benim Kafesim Bundan Genişlik Ve Yükseklik Olarak Daha İyi Ancak Benimkime Bile Küçük Diyorlar.

Yeni geldiler ben kafesde bir hareket görmedim fakat çifthane üretim kafesini düşündüğümde 1çift için ayrılan yer kadar yeterli olduğunu düşünüyorum ben kafesin, şayet değilse büyüğünü alırız.

Benimde bilgim yok açıkcası.

Yeni geldiler ben kafesde bir hareket görmedim fakat çifthane üretim kafesini düşündüğümde 1çift için ayrılan yer kadar yeterli olduğunu düşünüyorum ben kafesin, şayet değilse büyüğünü alırız.

Benimde bilgim yok açıkcası.

yavrular gelene kadar idare eder.. yalnız o salıncagı cıkarın oradan..

Öyle diyorsanız çıakrtayım tabi.
Salıncağın zararı nedir ?

İlgisini dağıtır erkeğin.. kulucka bitince dişi ile çiftleşmek yerine salıncakla oynayabilir.. bu sefer de yeni yumurtalar gelmemiş olur..

kuşların ırkı ne ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
güzel fiyat çok iyi...petshop sefa akvaryuma gitseydin çift fiyatı 150 tl isterdi en son gittiğimde damızlık 50 tl yavru albino ve lutino fiyatlarıda 60 tl....

güzel fiyat çok iyi...petshop sefa akvaryuma gitseydin çift fiyatı 150 tl isterdi en son gittiğimde damızlık 50 tl yavru albino ve lutino fiyatlarıda 60 tl....

Petshopdan kuş almak gibi bir hata ettik, bir daha olmaz :)

Sakaryada Ev üreticisi arıyordum, Ferizlide buldum bugün aldım bende :)

petshoplarda pek güzel kuş olmuyor olduğunda da fiyatı yüksek oluyor..

dişi yuvalıkta takılıyo masallah, güzel yavrular alırsınız ınsallah hayırlısı olsun

maşallah sağlılı yavruları görmeniz dileği ile.

Maşallah çok güzel kuşlarınız var :).Umarım daha çok yumurtanız olur.Darısı bizim başımıza :).

Geri