Çiftleri ayırmak.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Fatih ÇETİNER tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Fatih ÇETİNER
  Çevrimdışı

  arkadaşlar benim 1 yaşında erkek ve 8-9 aylık olduğunu tahmin ettiğim dişi kuşlarım var..bakımı ile ilgili hiç bir sorun yok..fakat konu çiftleşmelerine gelince biraz ağır takılıyorlar..sorum şu;
  çiftleri belli bir süreliğine ayırmak mantıklı olur mu?evet ise bu süre ne kadar olmalı..

  not:kuşlarım resmen birbirlerine aşıklar yani eş tutma konusunda sıkıntıları yok..sabahtan akşama kadar kucak kucağa uyurlar birbirlerini kaşırlar..

  teşekkürler..
   
 2. Mehmet Nuri Alkayış
  Çevrimdışı

  Katılım:
  14 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  1.142
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  adıyaman
  kızıştırıcı mama yapın nijer verin yavru almanız için daha kızışmamışlardır
   
 3. H. Mehmet YILDIZ
  Çevrimdışı

  kızışmmaışlardır belkide nijer vermeyi dene.
   
 4. Fatih ÇETİNER
  Çevrimdışı

  üstadım inan nijerde veriyorum haftada 2 kere birincisi yemleri bittiklerinde yemliklerine 1 çay kaşığı kadar ikincisi de haftada 2 gün salı pazar günleri mama yapıyorum içinde nijer de var..fakat dişi mamayı çok iyi yiyor ama erkek onun kadar yemiyor..bekliyorum bakalım biraz daha zaman geçsin belki olur..
   
 5. H. Mehmet YILDIZ
  Çevrimdışı

  Foto atarsan iyice bi bakarız.
   
 6. Fatih ÇETİNER
  Çevrimdışı

  bunlar benim çiftim..

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 7. Onur TOPAL
  Çevrimdışı

  Onur TOPAL Profesyonel

  Katılım:
  29 Haziran 2013
  Mesajlar:
  1.523
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Istanbul ~ Bursa
  Yumurta maması veya nijer verin
   
 8. Fatih ÇETİNER
  Çevrimdışı

  üüstad haftada 2 defa mama ver,yorum ve yemlerine nijerde katıyorum
   
 9. HASAN YAVUZER
  Çevrimdışı

  HASAN YAVUZER Süper Üye

  Katılım:
  8 Nisan 2013
  Mesajlar:
  156
  Beğenileri:
  2
  kardeşim kuşların yağlanmış... ev ortamındaysa uçur biraz antreman yaptır.. kafesinin ebatları ve içindeki boşluk alan çok önemli kuşların için yeterlimi sence kafesi göremediğim için bilemiyorum... sanırım kuşlar tüneğe hapis olmuşlar.. hareketsizlikten yağlanmışlar... artı mama nijer derken iyice kilo almışlar... kuşları diyete al kardeşim.. mamayı kes... kızıştırıcı verme... sularına 3 gün de bir 2/3 damla limon damlat.. semiz otu ver... vitamin veriyorsan kes... çok ve sık olmamak kaydıyla salatalık verebilirsin... kafes küçükse büyüt.. tünekleri azalt ve tüneklerini biri altta biri üstte olacak şekilde iki tünek kullan. karışık yem yerine bir süre sade yem ver... mineralli kuş kumu kullan... kuşlar güzeller biraz yaşları var ama yavru almana henüz engel değiller... erkek hazır ama iş dişide bitiyor ...dişimiz hazır değil... ikiside yağlanmalarından dolayı isteksizler... kolay gelsin.. bu tabi benim görüşüm... kuşları zayıflat sonra beni bul .. bu güzellere güzel bir karışım mama yapalım bakalım yerlerinde durabilecekler mi... her gün ev içinde uçurabilirsin tabi uçmayı biliyorlarsa .. şunu da söyleyim yağdan dolayı kilolu oldukları için ilk anlar uçmada zorlanabilirler... artı kafes yeri ortamın konumu da önemli ... fakat bu konu sonraki iş. kuşları ayırmana gerek yok.. reçetesini yazdım... )))))) tekrar kolay gelsin...
   
 10. Hüseyin AKTAŞ
  Çevrimdışı

  Hüseyin AKTAŞ Profesyonel

  Katılım:
  4 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  224
  Beğenileri:
  0
  Dişi kızışmamış artık bende ceresinden anlayabiliyorum :)
   
 11. Fatih ÇETİNER
  Çevrimdışı

  üstad uyarlarını dikaate alıcam teşşekürler..bu reçeteyi kaç gün kullanmalı....
   
 12. Hakan ŞAHİN
  Çevrimdışı

  Hakan ŞAHİN Profesyonel

  Katılım:
  8 Şubat 2013
  Mesajlar:
  296
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  İskenderun\HATAY
  biraz daha düzgün yazıp imla kurallarına dikkat edip renk verseydin daha çok dikkate alıp hepsini okuyan olabilirdi
   
 13. Hakan ŞAHİN
  Çevrimdışı

  Hakan ŞAHİN Profesyonel

  Katılım:
  8 Şubat 2013
  Mesajlar:
  296
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  İskenderun\HATAY
  Kardeşim kuşların yağlanmış. ev ortamındaysa uçur, biraz antreman yaptır. Kafesinin ebatları ve içindeki boşluk alan çok önemli. Kuşların için yeterlimi sence? Kafesi göremediğim için bilemiyorum. Sanırım kuşlar tüneğe hapis olmuşlar. Hareketsizlikten yağlanmışlar. Mama, nijer derken iyice kilo almışlar. Kuşları diyete al. Mamayı kes, kızıştırıcı verme,sularına 3 gün de bir 2-3 damla limon damlat, semiz otu ver, vitamin veriyorsan kes,çok ve sık olmamak kaydıyla salatalık verebilirsin. kafes küçükse büyült. Tünekleri azalt ve tüneklerini biri altta biri üstte olacak şekilde iki tünek kullan. Karışık yem yerine bir süre sade yem ver. Mineralli kuş kumu kullan. Kuşlar güzeller biraz yaşları var ama yavru almana henüz engel değiller. Erkek hazır ama iş dişide bitiyor. Dişimiz hazır değil. İkiside yağlanmalarından dolayı isteksizler. Kolay gelsin. Bu tabi benim görüşüm. Kuşları zayıflat sonra beni bul. Bu güzellere güzel bir karışım mama yapalım bakalım yerlerinde durabilecekler mi? Her gün ev içinde uçurabilirsin tabi uçmayı biliyorlarsa. Şunu da söyleyim yağdan dolayı kilolu oldukları için ilk anlar uçmada zorlanabilirler. Artı kafes yeri ortamın konumu da önemli. Fakat bu konu sonraki iş. Kuşları ayırmana gerek yok .
   
 14. Hakan ŞAHİN
  Çevrimdışı

  Hakan ŞAHİN Profesyonel

  Katılım:
  8 Şubat 2013
  Mesajlar:
  296
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  İskenderun\HATAY
  Bana Göre Kuşları Ayır Bol Havuçlu Yumurta Maması Yap 2 Haftaya Cin Gibi Olurlar. Tabi Ben Bunları Yağlanma Olmadığını Farzederek Söylüyorum. Çünkü Hiç Bi Kuşumun Başından Böyle Bir Olay Geçmedi Allaha Şükür Yağlanma Olduğunuda Kuşlarda Hantallık, Hareketsizlik Varsa Anlayabilirsin
   
 15. HASAN YAVUZER
  Çevrimdışı

  HASAN YAVUZER Süper Üye

  Katılım:
  8 Nisan 2013
  Mesajlar:
  156
  Beğenileri:
  2
  Güzel kardeşim; ben ilkokul mezunuyum. Maalesef ki eğitim açısından yeterli olmadığımın farkındayım. İşin öbür yanı, çalışma ortamında zaman buldukça arkadaşlara bilgim dahilinde, elimden geldiğince dertlerine, sorunlarına derman olmaya, yardımcı olmaya çalışıyorum. İş ortamında zaman benim için önemli olduğundan dolayı hızlı yazarken imla kurallarını ister istemez gözden kaçırmış oluyorum. Malumunuz eğitim şart evet ben buna katılıyor ve size hak veriyorum. Düzelterek yazmış olduğunuz metin için TEŞEKKÜR ediyorum.
  Bilginize sunmak isterim ki, zahmet vererek düzelttiğiniz metin içinde de birkaç imla hatanız var. İnsanlık hali, insan istemeden de hata yapabiliyor... İlginiz için tekrar teşekkürü borç bilir, herkesi bu konuda; sayenizde uyarmaktan mutluluk duyuyorum, Arkadaşlar imla hatalarına lütfen DİKKAT edelim.
  Herkese saygılar sunar, hayırlı akşamlar dilerken ALLAH'a emanet olun...
   

Sayfayı Paylaş