Karadeniz Pet

Çiftlerim hakkında sorularım.

• Konbuyu başlatan lodoslum
  • Başlangıç tarihi
L

lodoslum

Guest
Bu Göstereceğim çifti daha yeni yaptım. Aldğım yerde anlaşıyor gibiydiler eve getirdim. Kafese önce erkeği 1-2 gün sonra da dişiyi koydum. Hiç bir şekilde kavga etmediler ama yem kusma ve kaşıma da gözlemlemiyorum.( Geleli 1.5 ay felan oldu)
O3LdyA.jpg

yA3nzN.jpg

Bu çiftim ise daha önce eş alınmış bir çiftim dişiyi dinlenmesi için erkekten ayırmışlardı ve Erkekğin yanına başka bir dişi koymuşları ben ayrılan dişiyi ve erkeği aldım. Bunlarda da Kaşıma ve kusma gözlemlemiyorum ama Dişi de erkekte yuvalıkla alakalı resimlerde görüleceği üzere erkek içeriye baya baya giriyor dişi de yavaştan kemirmelere başladı.
oYkzdQ.jpg

n5WGb5.jpg

l0WzQB.jpg

SORU 1 : Sizce bu iki çiftimin dişilerini önce başka bir kafese ayırıp 10-15 gün sonra tekrar erkeklerin yanına atmalımıyım aynı şekilde veya dişileri değiştirerek yoksa biraz daha bekleyip oluruna mı bırakayım ?

Soru 2 : Bunlarda en sevdiğim çiftim daha önce yavrularını kendi gözlerimle gördüm. Geleli 1 yıl felan oldu erkekte dişi de yuvalığı kemiriyor ama içine girmiyorlar. Erkek ve dişim kuşum sizce kızışmışlar mı hazırlar mı ?
MPvl46.jpg

Q47gGA.jpg

Bence dişileri değiştirip gözlemleyin , ona göre hareket edersiniz . Mavili çift aslında hazır gözüküyor. Acaba çok mu rahatsız ediyorsunuz , bulundukları ortam nasıl ?

Bence dişileri değiştirip gözlemleyin , ona göre hareket edersiniz . Mavili çift aslında hazır gözüküyor. Acaba çok mu rahatsız ediyorsunuz , bulundukları ortam nasıl ?
Arka oda Bilgisayarın olduğu oda genelde akşam 09.00 dan sonra ışıkları kapanıyor sabaha kadar karanlıktalar benim işim varsa bile pc de ışıkları hep kapalıdır sessiz bir oda işin özü duyacakları ses en fazla müzik sesidir o da kısık bir sesle

İlk ciftin erkegi tüye girmiş, tüyden cıkarana kadar dişiye pek yanaşmaz. Erkeğin tüyden cıkmasını beklemeniz gerekiyor.

Sabahları da direk kuşlara gelmeyecek şekilde ışık alıyor akşam 3-4 e kadar

Bence ciftleriniz çok güzel hayret ettim bunca zamanda opusmemelerine bile bence rahatsız oluyorlar disileri ayırın 15 gün sonra eşlerinin yanına atın erkekler kafeslerinde kalsın o yuvalikta tek çivi sağlam olmaz 2 tane tutacak yapin

Bence ciftleriniz çok güzel hayret ettim bunca zamanda opusmemelerine bile bence rahatsız oluyorlar disileri ayırın 15 gün sonra eşlerinin yanına atın erkekler kafeslerinde kalsın o yuvalikta tek çivi sağlam olmaz 2 tane tutacak yapin

teşekkürler O yuvalığı sağlamlaştıracağım en kısa zamanda

Geri