Çiftlerim hakkında sorularım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve lodoslum tarafından 7 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. lodoslum
  Çevrimdışı

  lodoslum Guest

  Bu Göstereceğim çifti daha yeni yaptım. Aldğım yerde anlaşıyor gibiydiler eve getirdim. Kafese önce erkeği 1-2 gün sonra da dişiyi koydum. Hiç bir şekilde kavga etmediler ama yem kusma ve kaşıma da gözlemlemiyorum.( Geleli 1.5 ay felan oldu)
  [​IMG]
  [​IMG]

  Bu çiftim ise daha önce eş alınmış bir çiftim dişiyi dinlenmesi için erkekten ayırmışlardı ve Erkekğin yanına başka bir dişi koymuşları ben ayrılan dişiyi ve erkeği aldım. Bunlarda da Kaşıma ve kusma gözlemlemiyorum ama Dişi de erkekte yuvalıkla alakalı resimlerde görüleceği üzere erkek içeriye baya baya giriyor dişi de yavaştan kemirmelere başladı.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  SORU 1 : Sizce bu iki çiftimin dişilerini önce başka bir kafese ayırıp 10-15 gün sonra tekrar erkeklerin yanına atmalımıyım aynı şekilde veya dişileri değiştirerek yoksa biraz daha bekleyip oluruna mı bırakayım ?

  Soru 2 : Bunlarda en sevdiğim çiftim daha önce yavrularını kendi gözlerimle gördüm. Geleli 1 yıl felan oldu erkekte dişi de yuvalığı kemiriyor ama içine girmiyorlar. Erkek ve dişim kuşum sizce kızışmışlar mı hazırlar mı ?
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Mert ÇAPACI
  Çevrimdışı

  Mert ÇAPACI Profesyonel

  Katılım:
  14 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  514
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  İstanbul / Kadıköy
  Bence dişileri değiştirip gözlemleyin , ona göre hareket edersiniz . Mavili çift aslında hazır gözüküyor. Acaba çok mu rahatsız ediyorsunuz , bulundukları ortam nasıl ?
   
 3. lodoslum
  Çevrimdışı

  lodoslum Guest

  Arka oda Bilgisayarın olduğu oda genelde akşam 09.00 dan sonra ışıkları kapanıyor sabaha kadar karanlıktalar benim işim varsa bile pc de ışıkları hep kapalıdır sessiz bir oda işin özü duyacakları ses en fazla müzik sesidir o da kısık bir sesle
   
 4. Atılım BUKAĞIKIRAN
  Çevrimdışı

  Katılım:
  18 Mart 2014
  Mesajlar:
  2.592
  Beğenileri:
  2
  Yer:
  istanbul, pendik
  İlk ciftin erkegi tüye girmiş, tüyden cıkarana kadar dişiye pek yanaşmaz. Erkeğin tüyden cıkmasını beklemeniz gerekiyor.
   
 5. lodoslum
  Çevrimdışı

  lodoslum Guest

  Sabahları da direk kuşlara gelmeyecek şekilde ışık alıyor akşam 3-4 e kadar
   
 6. Yusuf Kürşat AKKUŞ
  Çevrimdışı

  Muhabbet Kuşu Üreticisi

  Katılım:
  27 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  10.196
  Beğenileri:
  545
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  İstanbul/Pendik
  Evcil Hayvanı:
  M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
  Kuş sayısı:
  20 tane ve üzeri
  Bence ciftleriniz çok güzel hayret ettim bunca zamanda opusmemelerine bile bence rahatsız oluyorlar disileri ayırın 15 gün sonra eşlerinin yanına atın erkekler kafeslerinde kalsın o yuvalikta tek çivi sağlam olmaz 2 tane tutacak yapin
   
 7. lodoslum
  Çevrimdışı

  lodoslum Guest

  teşekkürler O yuvalığı sağlamlaştıracağım en kısa zamanda
   

Sayfayı Paylaş