Karadeniz Pet

çiftlerim ürermi yoksa çiftimi değiştiriyim

egegünesi

Yeni Üye
arkadaşlar bir çift kuşum 4 aydır çiftleşmediler yuvalık var ortam müsait dişi istekli gibi ama erkek cılız duruyo ve sürekli erkek yem yerken dişi gagalayıp kaçırıyo geçip kendisi yem yiyor belirteyim 2 yemlik var ama ikiside sürekli aynı yemlikten yiyorlar bende bugün gidip akıllı yemlik aldım ondan yem yiyorlar diğerlerini çıkardım eski erkek kuşum hala bende tek fotosu var yeşil bir kuş yetişkin hemde onunla erkeği değiştiriyimmi belki dişi den ürkmez şuanki erkek dişiden korkuyo fotolarada bakın yardım edin yorum ve sorularınızı bekliyorum ilk resimde değiştiryimmi diye sorduğum yeşil kuşum var

://i.hizliresim.com/BEbvoL.jpg[/img][/url]

Ilk olarak erkek tuy dokumunde ciftlesmemeleri normal dostum sen erkegi nerden buldun kim verdi veya aldin.

balkona gelmiş yakaladım sence diğer ilk fotodaki yeşil kuşu dişi nin yanına koysammı

Renkleri çok hoş bence ayırma ve satma , tek yapman gereken kuşlarına hergün muhabbet kuşu sesi dinletmek ve mama takviyesi yapmak , 1 ay sabret dediklerimi uygula işe yaramazsa satarsın , ben bu taktiği üretici abiden aldım , diğer kuşların çiftleşme , kur ve yavru seslerini duyunca senin kuşlarında kızışıcak , mama ise dahada kızışmaları ve yumurtalarının sağlam olması için :)

bosa hersey salinan kus uremez KESİNLİKLE !!!

Erkek kus tüyde ve formsuz görünüyor, kuşları Kafeste tutmalisin.
Pek uçurma.

ucurulan kus ÜREMEZZZZZZZ

pc nin klavyesinde fotolari var salma zamani bkle ureyecektir ara sira muhbt kusu sesi dinlet

O cik eski foto zaten o fotorafta iki erkek kus var erkeği değiştiriyimmi

Siz düzenli olarak mama ve vitamin verdiğinizde üreyeceklerdir.

Siz duzenli olatak besleyin erkege B vitamini uygulayin

Son düzenleme:
Doğal hayatta masa sandelye mi kurup oturyorlar :) uçan kuş da iyi ürer. Hatta yağ yaktıkları için daha iyi ürerler.

Erkek kuş çok Bakımsız sanki dişiden de ufak geldi bana.

Son düzenleme:
Erkek kuş çok Bakımsız sanki dişiden de ufak geldi bana.

aynen bencede ufak yeşil kuşla değiştirmemin mahsuru varmı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:31 -->-> Daha önceki mesaj 08:46 --

Arkadaşlar haklı eklemedim ben uçurma şimdilik , dediklerimi yap ama mutlaka.

zaten uçurmuyorumda daha hızlı çiftleşmelerini nsıl sağlarım

Yok bir sakınca dişiye uygun olursa daha iyi olur

Geri