Karadeniz Pet

Çiftlerimden bir tanesi öldü

• Konbuyu başlatan Çağdaş ENGİN
  • Başlangıç tarihi
Ç

Çağdaş ENGİN

Guest
Öncelikle herkese merhabalar; limon adında tatlı mı tatlı sapsarı bir muhabbet kuşum vardı yaklaşık 2 yıldan beri birlikteydik, arkadaşımdada 1 yıldan beri olan beyaz bir muhabbet kuşu vardı fakat bakamadığı için bana verdi ve benim limon ile iyi anlaştılar 2 aydır aynı kafeste kavga etmeden yaşıyorlardı 1-2 gün kafesten salmadığımda limon olan bana kızıp uçamıyor gibi yapıyordu salmam için bana oyun oynuyordu dün saldığımda yine öyle yapmaya başladı bende oyun yapıyor sandım fakat sonrasında dikkatimi çekti dengede duramıyordu kafesin çatısından içeri girmeye çalışırken düşüyordu uçarken bi kaç kez kendini çarptı ve düştü dün gece kafeste dalına kondu tam uyurken yere düştü ve bağırmaya başladı bunu 4-5 kez tekrarladı fakat birşey yapamadım aldım sevdim sakinleşti tekrar kafesine koydum ama bu sabah kalktığımda malesef ölmüştü. Eşi olan beyaz sabahtan beri öylece duruyordu çünkü eşinin öldüğünü gördü yeni yeni ötmeye başladı fakat onunda ölmesinden korkuyorum kuşlar eşleri öldüğünde yemek yemeyip su içmeyip ölüyormuş diye duydum. Limon neden ölmüş olabilir ve beyazda ölür mü ona nasıl davranmalıyım yardım ederseniz sevinirim..:(

İyi forumlar..​

Başınız sağolsun..belliki uçarken çarpmış bir yerlere ve bundan kaynaklı bir iç kanama vs sonucunda ölmüş gbi görünüyor..insan uzun süre beslediği evcil hayvanına alışıyor ve kaybetmek üzüyor doğal olarak..diğer kuşunuza gelince,eşinin öldüğünü gördüğü için o da ölecek diye bir genellme yapmak doğru olmaz nitekim benim de bir çiftimin erkeği 3 yıl sonra öldü dişisinin yanında fakat dişi halen yaşıyor ve sonrasında yumurtladı şuan başka bir eşte..umarım kaybetmezsiniz..saygılar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Verdiğiniz cevaptan dolayı teşekkür ederim bir nebzede olsa içimi rahatlattınız, sabahtan beri perişan haldeyim o kadar bağlanmışım ki bir kez daha anladım fakat artık yok.. Kalan evladıma daha yoğun ilgi gösterip bakmaya çalışacağım umarım yaşar..

Benim fikrim de çarpmadan dolayı eti ne bu du ne ki. Geçmiş olsun diğer kusunuza bir şey olmaz Allah in izniyle

Geri