Karadeniz Pet

Çiftlerimden görüntüler

Mert Can YALÇIN

Meraklı Üye
Biliyorum kafes biraz küçük, paramı iyice denkleştireyim kendim kafes yaptıracağım ustasına daha büyük ve ekonomik şekilde, şimdilik idare ediyorlar.

Kamerayı görünce kudurdular. Ek olarak dişiden yumurta bekliyorum yuvalığa girip çıkıyor vs. Resimlerden tam olarak anlaşılabiliyor mu yumurta olup olmadığı bana göre var gibi ama emin değilim.

p0u9t.jpg

p0ubk.jpg

p0uc1.jpg

p0ud8.jpg

p0ufd.jpg

p0ug2.jpg

ikiside çok şirin maşallah ama mavi olanına bayıldım (renklerine) yumurtalarınızda çabucak olur inşallah :):):)

1 hafta 10 gün içinde gelir.Hayırlı olsun.

maşaallah güzel kuşlar...özellikle dişinin rengi çok güzel...ne diyelim hayırlı üretimler...inşaallah tez zamanda yumurta ve arkasından yavrular alırsınız...

Bence dişide yumurta yok , o kuş baya bi yağlanmış gibi görünüyor..Bence elinize alıp bi kontrol edin durumunu..Eğerki yağlanmış ise hem kafesin küçük olduğundan dolayı biraz zor giderirsin , bolbol uçur ve pehrize sok derim..Bide uçur birkez ve incele ,rahatlıkla uçabiliyorsa sorun yoktur ama hemen yere düşüp nefes nefese kalıyorsa kuş yağlanmış demektir..

bilginize..

Bence dişide yumurta yok , o kuş baya bi yağlanmış gibi görünüyor..Bence elinize alıp bi kontrol edin durumunu..Eğerki yağlanmış ise hem kafesin küçük olduğundan dolayı biraz zor giderirsin , bolbol uçur ve pehrize sok derim..Bide uçur birkez ve incele ,rahatlıkla uçabiliyorsa sorun yoktur ama hemen yere düşüp nefes nefese kalıyorsa kuş yağlanmış demektir..

bilginize..

Yağlandığı kesin zaten, bi ara zayıflatmıştım tekrar kilo aldı bana göre yumarta var gibi geldi kızgınlık beriltisi azalmaya başladı geçen sefer yumurta yaptığındada bu oldu yani. Abi birde yuvalığın etrafını kemiriyor içinden çıkmıyor vs bunun habercisi olmaz mı?

Son düzenleme:
zaten yumurta yapmaz diye bişey yok yağlı kuşta yumurta yapar ama ondan hayır bekleme , genelde boş çıkıyor..