Karadeniz Pet

Ciftlerimin sonu ne olur?

Iklim_Yeliz

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar...

3 takim damizligim var ve ucu de es tutmus, yumurtlamis ciftler.

2. Takim kusumun ceresi kahve rengi ama erkegi cok pasif. Nedendir bilmem 1. Takimin erkegi icin surekli kafes tellerinin arasindan firar ediyordu.

Simdi yeni kafeste kacamiyor ama, 1. Takimin erkegine ulasabilmek icin kafes tavaninda, tellerinde surekli.

Ben de bu disiyi 1. Takimin yanina attim ama, erkegini atmadim. Iyi mi yaptim kotu mu bilmiyorum.

Simdiye kadar gozlemledigim, 2 disi birbirini kiskaniyor sanki ama, isin garip tarafi erkek ortalarina gecince ikisi birden ona saldiriyor.

Çok karışık Bi durum Brezilya dizileri gibi

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] bakabilir misiniz?

siz 2. takımın dişisini 1. takımın içine attınız dimi
1 takımın dişisi ve erkeginin arası nasıldı anlaşıyorlarmıydı eger birbirlerine kur yapıyorlarsa o yuzden kıskanabılır dişi kusunuz yenı gelen dişiyi
birde dişi kus daha yeni geldigi için kıskanması normal çünkü dişiler daha baskındır muhabbet kuslarında bu yuzdende kafesı sahıplenmıstır ve kafese baska bir dişi kus geldiginde onu kıskanır
erkek olanınıda atsaydınız daha iyi olurdu bence en azından 2 erkek 2 dişi olurdu daha az kıskanma olabilirdi ve eş secme daha iyi olabilirdi belki

siz 2. takımın dişisini 1. takımın içine attınız dimi
1 takımın dişisi ve erkeginin arası nasıldı anlaşıyorlarmıydı eger birbirlerine kur yapıyorlarsa o yuzden kıskanabılır dişi kusunuz yenı gelen dişiyi
birde dişi kus daha yeni geldigi için kıskanması normal çünkü dişiler daha baskındır muhabbet kuslarında bu yuzdende kafesı sahıplenmıstır ve kafese baska bir dişi kus geldiginde onu kıskanır
erkek olanınıda atsaydınız daha iyi olurdu bence en azından 2 erkek 2 dişi olurdu daha az kıskanma olabilirdi ve eş secme daha iyi olabilirdi belki
Cevap icin tesekkur ederim.
Evet 2. Takimin disini, 1 takima attim. 1. Takim zaten es tutmus yavru alinmis bir takimdi ve aldigimda yavruluydu yer degisince yavruya bakmadilar. 1. Takim evet iyi anlasiyorlar, kur yapiyorlardi ama, disi az pasif kalsa hemen 2. Takimin disinin bulundugu tarafa gidip tellere tirmaniyor, 2. Takimin diside bu erkek icin kafesten kaciyordu.

2. Takimin erkegi, disi firar etmediginde onla opusuyor ama, cogu kez pasifti.

Bu durumdan hic bir sey anlamis degilim :confused:

İki dişiyi bir erkekle bir arada tutmakla iyi etmemişsin.
Bence seçtiğin veya onların istediği şekilde eşleştir ve kuşların birbirlerini görmemesini sağlayarak kendi hallerine bırak.

Kuslarimin hepsi zaten eslesmis kuslardi. 2 es kus sonradan baska bir kusla eslesmeye kalkar mi ki? Ve gormemesini nasil saglarim ki? Baska odaya mi alayim? Ama o sekilde de evin 4 bir yani cok kirlenir :(

sorunu çözersiniz umarım ama bence erkekleri bir araya dişileri bir araya koyun 1 hafta sonra 2 erkeğin arasına 1 dişi bırakın bakalım dişi hangisini seçiyor öteki kalan erkeklede öteki dişi mecburen eş tutmak zorunda kalıcak öyle olunca

sorunu çözersiniz umarım ama bence erkekleri bir araya dişileri bir araya koyun 1 hafta sonra 2 erkeğin arasına 1 dişi bırakın bakalım dişi hangisini seçiyor öteki kalan erkeklede öteki dişi mecburen eş tutmak zorunda kalıcak öyle olunca

Tesekkurler cevap icin...
Bunlar es tutmus cift, yeniden mi sececekler?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:04 -->-> Daha önceki mesaj 07:03 --

Katlı kafesler kullanınca birbirlerini görmezler. Kafesler yan yana duracaksa araya karton ile paravan yapılabilir.
Seslerini duymasi yeterli geliyor ama :)

Geri