Karadeniz Pet

ciftlerin yuvaligina yapay yumurta koysam acaba yumurta yaparlarmi

• Konbuyu başlatan plouto5
  • Başlangıç tarihi
P

plouto5

Guest
2 çift muhabbet kuşum var

Çiftin birisinin disisi bilezikli jumbo daha once yavru alinmis bir cift yaklasik 2 yasinda arkadasimdan aldim ama bende hic yavru yapmadilar

Acaba diyorum yapay yumurta koysam yuvaliga ne gibi bir sonuc elde ederim

Diger ciftimin erkegi oldu bir kac denemeden sonra guzel bir yetiskin erkek secti kendine ama henuz öpüşme ve kasima yapmiyirlar hatta yemde yedirmiyor yada ben henuz görmedim

Acaba duzelirlermi yada bu ciftin yuvaliginada yapay yumurta koysam kuşları denemis olurmuyum

Cevaplarinizi bekliyirum ( vitamin kalsiyum ilaçları herseyiyle dort dortluk bakiyorum ) kafesim her ciftin kendi cifthanesi var gayet rahatlar ve memnunlar cevaplarinizi bekliyirum

hocam bildiğim kadarıyla muhabbet kuşlarında sürekli yumurtlayan kuşları yuvadan soğutmak amacıyla yapay yumurta kullanıyorlar...

Valla bana bunlar boş işler gibi geliyor. Yapay mayap. Olmayınca olmuyor. Baknz: Sevtap Derin

Valla bana bunlar boş işler gibi geliyor. Yapay mayap. Olmayınca olmuyor. Baknz: Sevtap Derin

Yapay yumurta bence de boş iş. Bu zamana kadar yumurta yapmayan ciftim olmadı belki elimdeki kus sayısının fazlalıgından bilemiyorum.

Arkadaşım eğer yavru almak istiyosan koyma yapay yumurta biz yumurtlamasını istemediğimiz güvercinlerin folluğuna koyuyoduk ve yumurtlamıyordu

yapay yumurta kanaryalarda işe yarar muhabbet kuşlarında hiçbir işe yaramaz, kafesleri yüksek bir yere koy vitamini mamayı ve kızıştırıcı ( nijer v.s) veriyorsan kes sadece yem ve su ver ayrıca rahatsız etme kuşları tv izler gibi izleme devamlı kafesin yerini değiştiriyorsan değiştirme, sadece 2-3 günde bir yemini suyunu kontrol et, dediklerimi uygula kısa zamanda yavru alırsın

arkadaşlar cevabı vermiş zaten ama benim komiğime gitti bu yapay yumurta olayı :D

Geri