Karadeniz Pet

Ciftlesecekleri daha onceden anlasilabilir mi?

Semih Koçyiğit

Yeni Üye
Arkadaslar 9 aylik kizismis bir erkek kusum var.ciftlestirmek istedigim icin 3 farkli kusa attim ilk attigim andan itibaren 3 undede yanlarina gidip opmeye kasimaya basladi disilerin hepsi de hemen kuyruklarini kaldirmaya basladilar.iclerinden birini aldim ve yaklasik 1 haftadir beraberler.disi kusum da yaklasik 9 aylik.yuvalik takili ve birbirlerine kusuyorlar kafalarini kasiyorlar opusuyorlar vs ancak erkek ustune dogru cikmaya calisinca disi bagiriyor ve gagalayarak kovuyor yanindan.bazen yuvaligin kenarini gagaliyorlar ozellikle erkek.ancak bir turlu ciftlesme gerceklesmiyor.yuvaliga hic girmediler.bu belirtiler her ciftte olur mu? yoksa bunlar kesin ciftlesme olacaginin gostergesi midir? zaman mi gerekiyor yoksa bunlar ciftlesmeyecek kuslarda da olabilir mi.?yavru fotograflarinizi gorunce cok imreniyorum masaAllah☺bende yavru sahibi olmak istiyorum☺disiyi daha cok kizistirmak icin ve ya ciftlesmenin gerceklesmesi icin ne yapabilirim onerilerinizi bekliyorum.yem,mama,ortam,isik vs kosullar hakkinda yapmam gerektigini soyleyebilecekleriniz nelerdir?simdiden tesekkurler

Bence onları kendi hallerine bırakın her kuş sahibi yavru almak ister ve de bu ilk yavruysa hemen almak bir an önce yumurtalar daha sonrasında yavruları görmek ister sizin yapmanız gereken sabırla beklemek kuşları fazla rahatsız etmeyin derim dişi kuş yuvaya girmeler başlarsa ve tıkırtı sesler çıkarıyorsa yumurta gelmek üzeredir. Siz onlara biraz zaman tanıyın. Keyifli hobiler. İnşaAllah en kısa zamanda yavru alırsınız bizde görmek isteriz :)

Geri