Karadeniz Pet

Ciftleşip yumurtlamamak ?

• Konbuyu başlatan Ahmet Atdag
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Atdag

Guest
benim de boyle bir sorunum var.
Kuşlarım es kuşlar ne yapıyorsa yani aklınıza ne geliyor yapıyor.
Birbirlerini kaşıyorlar birbirlerine yem kusuyorlar erkek kur yapıyor hergün en az bir defa çiftleşiyorlar.
Dişi kus yuvalıga girip girip geri cikiyor ama yumurta derseniz işte o yok.
Havalar ısındı bahar geldi diye boyle oldu derseniz benim kuşlarım kısın da ciftlesiyordu. Benim ne yapmam lazım kuşlarım yumurtlamasi icin ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Dişi ya da erkek kısır olabilir kafeste kalamar kemiği vb şeyler var mı mama takviyesi yapıyor musunuz? Yumurta oluşması için kalsiyum ihtiyacı yetersiz olabilir vitamin desteği yapıyor musunuz?

Son ihtimal erkek ya da dişi kısırdır

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

dişini yaşı kaç ?

Arkadaslar ben size disi ve erkeğin fotografını göstereyim siz karar verin.
Bu arada bu erkek farklı bir kafesteki baska bir disiyle de ciftlesiyor ama o da yumurtlamadı daha eger oyle bir sorun varsa erkektedir diye tahmin ediyorum

K6AV70.jpg

xEadlz.jpg

x9J1XN.jpg

KZbBNV.jpg

wv12z4.jpg

Kqokqd.jpg

e2X3v2.jpg

x0M6VZ.jpg

eNvBVa.jpg

KDNboo.jpg

Bu da kafesteki tüm kalamar kemiğinin son hâli :

KZbB2V.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
aynı durum bende de var bir kere yumurtladı bir daha çiftleşselerde yumurtlamadı yumurta oldu poposu şişti çıkaramayınca eritti hep gözlemledim hala yuvalıkta kazı çalışmaları devam ediyor ama sonuç hüsran..sanırım yaşlılıktan

ben bendeki dişilerin cok yaşlı oldugunu düşünmüyorum ya. Kasımda almıştım o zaman 8 9 aylık falandi simdi olsa olsa 14 15 aylıktir yani tam donemi

yada kısırdır bilemiyorum benimki biraz yaşlı ondan dedim..

ya ben şöyle düşünüyorum. erkek kısır olsa sadece yumurtayı dölleyemez yani sonuç olarak yumurta olur. dişi kısır olsa bu erkek iki dişiyle çiftleşiyor ikisi de yumurtlamıyor. iki dişi de kısır olabilir ki bu çok düşük bir ihtimal dişinin birinden daha önce yavru alınmış. napacağımı bilemiyorum çiftleşmeden 8 10 gün sonra yumurta gelir diyorlar bizimkilerin çiftleşmesinin üzerinden 3 ay geçti nerdeyse ve hala yumurta yok

enteresan bir durum bana dişi kısır gibi geliyor erkek döllemesede boş yumurta çıkması lazım yada bir ihtimal daha var erkek çiftleşmeyi gerçekleştiremiyor olabilir