petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ciftleşip yumurtlamamak ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Atdag tarafından 25 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Atdag

benim de boyle bir sorunum var.
    Kuşlarım es kuşlar ne yapıyorsa yani aklınıza ne geliyor yapıyor.
    Birbirlerini kaşıyorlar birbirlerine yem kusuyorlar erkek kur yapıyor hergün en az bir defa çiftleşiyorlar.
    Dişi kus yuvalıga girip girip geri cikiyor ama yumurta derseniz işte o yok.
    Havalar ısındı bahar geldi diye boyle oldu derseniz benim kuşlarım kısın da ciftlesiyordu. Benim ne yapmam lazım kuşlarım yumurtlamasi icin ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Dişi ya da erkek kısır olabilir kafeste kalamar kemiği vb şeyler var mı mama takviyesi yapıyor musunuz? Yumurta oluşması için kalsiyum ihtiyacı yetersiz olabilir vitamin desteği yapıyor musunuz?

Son ihtimal erkek ya da dişi kısırdır

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    dişini yaşı kaç ?

4. Ahmet Atdag

Arkadaslar ben size disi ve erkeğin fotografını göstereyim siz karar verin.
    Bu arada bu erkek farklı bir kafesteki baska bir disiyle de ciftlesiyor ama o da yumurtlamadı daha eger oyle bir sorun varsa erkektedir diye tahmin ediyorum

Bu da kafesteki tüm kalamar kemiğinin son hâli :

#4 Ahmet Atdag, 25 Mart 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 25 Mart 2014
  5. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    aynı durum bende de var bir kere yumurtladı bir daha çiftleşselerde yumurtlamadı yumurta oldu poposu şişti çıkaramayınca eritti hep gözlemledim hala yuvalıkta kazı çalışmaları devam ediyor ama sonuç hüsran..sanırım yaşlılıktan

6. Ahmet Atdag

ben bendeki dişilerin cok yaşlı oldugunu düşünmüyorum ya. Kasımda almıştım o zaman 8 9 aylık falandi simdi olsa olsa 14 15 aylıktir yani tam donemi

7. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    yada kısırdır bilemiyorum benimki biraz yaşlı ondan dedim..

8. Ahmet Atdag

ya ben şöyle düşünüyorum. erkek kısır olsa sadece yumurtayı dölleyemez yani sonuç olarak yumurta olur. dişi kısır olsa bu erkek iki dişiyle çiftleşiyor ikisi de yumurtlamıyor. iki dişi de kısır olabilir ki bu çok düşük bir ihtimal dişinin birinden daha önce yavru alınmış. napacağımı bilemiyorum çiftleşmeden 8 10 gün sonra yumurta gelir diyorlar bizimkilerin çiftleşmesinin üzerinden 3 ay geçti nerdeyse ve hala yumurta yok

9. Abdurrahman CENGİZ

enteresan bir durum bana dişi kısır gibi geliyor erkek döllemesede boş yumurta çıkması lazım yada bir ihtimal daha var erkek çiftleşmeyi gerçekleştiremiyor olabilir

Sayfayı Paylaş