Karadeniz Pet

Çiftleşiyorlar Yumurta YOk

• Konbuyu başlatan abdullah
  • Başlangıç tarihi
A

abdullah

Guest
Sa Benimkisi çocukluktan beridir bi merak rahmetli dedemde eskiden üreteciymiş kanarya falan üretiyomuş ama ben bir türlü yavru alamıyorum bu muhabbetlerden size biraz soru soracağım yardımcı olursanız gerçekten çok sevindirirsiniz beni.
Ben yaz tatilinde Pet shop dan 70 tl ye yeni eş tutmuş bir çift muhabbet kuşu aldım apartmanda oturuyoruz bizim binanın en üst katdaki daire boştu bende oraya koydum kuşları arkadaşımda evinde beslediği 4 tane kuşu vardı onları getirdi kuşlara sadece 2 günde bir yem değiştirmek için bakıyordum kuşlar yaklaşık bir ay sonra yumurtladı 4 tane yumurtası oldu o daireye biri taşınmak zorunda olduğu için kendi çiftimi alıp eve koydum aradan zaman geçtikçe yavrular çıktı büyüdü 2 si balkondan kaçtı birini akrabama hediye ettim kuşlar uzun zaman durdu ama bidaha yumurtlamadı internete yazdım dişi kızışmamış ayır 1 hafta dediler ayırdım sonra birleştirdim aynı kafese koyar koymaz çiftleşiyorlar fakat aradan bir ay geçiyor hala yumurta yok ??
ben evde rahatsız olduklarını düşündüm ve aşşa kömürlüge indirmeyi düşünüyorum buraya 1 çift kuş daha alıp okul haşlıgımı çıkarmak istiyorum :?? kömürlük havadar ama içerisinde güneş ışıgı girecek bir yer yok sadece lamba var beni biraz bilgilendirirseniz sevinirim :d

bence evinizin boş bir odaya koy sen yerini nakada degiştitirisen o kadar gec yumurtlar birde karanlıkta bence bu iş olmaz hem kömürlük soguktur

abi kömürlük sıcak ama tekk sorun kömürlükte bir güneş ışı gı girecek yer yok sadece lamba süekli yansa falan bişey olurmu yada ne kadar yanık kalmalı ne kadar sönük ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:11 -->-> Daha önceki mesaj 11:10 --

bence evinizin boş bir odaya koy sen yerini nakada degiştitirisen o kadar gec yumurtlar birde karanlıkta bence bu iş olmaz hem kömürlük soguktur

abi kuşlar yaklaşık 2 3 aydır aynı yerinde salonda duruyorlar salonda oturmuyoruz biz zaten ama salon biraz soguk

hişyen bakımından kömürlük iyise koy ama saglıklıysa koy işikta saat sabah 8 gibi ac akşam ise 9 gibi kabat uysunlar

Geri