Karadeniz Pet

ciftlesme anketi

ciflesme yasi

• Kullanılan toplam oy
    30
  • Anket kapatılmış .

KORDON

Onursal Üye
Kusunuz en erken kac yasinda ya da aylikken ciftlestti?

Valla benim dışı 1.5 yasında var erkekse 8 aylık yada 9 olması lazim

Bendekiler genelde 6 7 aylıkken ciftlesiyolar, cok şahit oldum

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Umur benimde ilk kuluçka öyle oldu simdi öpüşme çiftleşme aşamasında :) ;-)

Atılım abinin yanına gidip güzel bir çift alıp yumurta istiyorum gözümüz yavru görsün :D

seçeneklerde yok 5 aylıkken. şu anda 6,5 aylık 2. kuluçkasında

Duruma göre, salmada erken kızışıyo kuslarım. Salmada eş tutuyolar, petshoplardaki kuş secme mantıgı. Kalabalıktan kendi eşini seciyorlar. 5 aylık olunca önce erkegi kafese alıyorum. 2 3 hafta sonra da disiyi. Zamanı gelince ciftleşme gerceklesiyor. Herkesin yöntemi kendine göre daha dogrudur. Sizlerin basarı elde ettiginiz yöntemlerden vazgecmeyin.

seçeneklerde yok 5 aylıkken. şu anda 6,5 aylık 2. kuluçkasında

Disi mi 5 aylik? Buyuk ihtimal erkektir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:09 -->-> Daha önceki mesaj 00:05 --

Duruma göre, salmada erken kızışıyo kuslarım. Salmada eş tutuyolar, petshoplardaki kuş secme mantıgı. Kalabalıktan kendi eşini seciyorlar. 5 aylık olunca önce erkegi kafese alıyorum. 2 3 hafta sonra da disiyi. Zamanı gelince ciftleşme gerceklesiyor. Herkesin yöntemi kendine göre daha dogrudur. Sizlerin basarı elde ettiginiz yöntemlerden vazgecmeyin.

Hocam, benim disi erkegi sadece erkek ciftlesme hareketleri yapinca hafif dovuyor kafa atiyor. Es tuttu sikinti yok. 4 ,5 aydir beraberler kucuklukten beri. Tavsiyeniz?

Dişi 5 aylık kendi çiftimin yavrusu

Masallah. Benimkisi 9 aylik tik yok.

Kendi yavrum olunca bir de Çiftleşen kuşların arasında çabuk kızıştı. 3 Ay'ı geçmişti cere kahve oldu. Eşe atmadım tabi 5 aylık olunca Erkeğe Alışsın diye attım yumurtladı şimdi 2. Kuluçkası 4 yumurta da bakalım

abi senin kuşlar ne aceleciymiş abi 5 aylık bizim kızgın kuşdan azgınlar :D

Ya her zaman olmuyor o istisnai bir durum ama kendi yavrun olması aynı ortam da büyümesi ve Çevresinde Çiftleşen kuşlar olması etkili durumda. Denizli de yerli üreticisi 3 aylık kuşlardan yavru alıyordu. Ben dışardan aldığım yavruları 1 sene bekledim şimdi çalışıyorlar. Sabır önemli :)

benim dişi mayısta yeni yeme düşmüştü şuan 2. yumurtayı yumurtladı günde 2 3 kere de pata küte çiftleşirken görüyorum ama tam olmuyormuş gibi görünüyorlar çok tecrübesizler. erkek ekimde 5 aylık diye babamın arkadaşı yollamıştı:).

Ya her zaman olmuyor o istisnai bir durum ama kendi yavrun olması aynı ortam da büyümesi ve Çevresinde Çiftleşen kuşlar olması etkili durumda. Denizli de yerli üreticisi 3 aylık kuşlardan yavru alıyordu. Ben dışardan aldığım yavruları 1 sene bekledim şimdi çalışıyorlar. Sabır önemli :)

haklısın abi en iyisi 3-4 aylık dişi alıp sonra yanına 1-2 aylık erkek alıp 5 ay sonra dişi 8-9 erkek 6-7 aylıkken çiftleştirmek hem kuşun öz geçmişini biyoruz ve daha kolay oluyor yavru almak bence doğrusu ben hiç yavru almadım ama almış kişilerden daha çok bilgi biliyom :D ama hep kuşlar ölüyor sırf veterinere gitmediğim için bizi hep korkuttular veteriner çok para ister kuşu alır öldürür vs bizde inandık :D şimdi iyi veteriner bulim ona hep kuş götürüp 15 günde 1 kontrole götürcem :D

haklısın abi en iyisi 3-4 aylık dişi alıp sonra yanına 1-2 aylık erkek alıp 5 ay sonra dişi 8-9 erkek 6-7 aylıkken çiftleştirmek hem kuşun öz geçmişini biyoruz ve daha kolay oluyor yavru almak bence doğrusu ben hiç yavru almadım ama almış kişilerden daha çok bilgi biliyom :D ama hep kuşlar ölüyor sırf veterinere gitmediğim için bizi hep korkuttular veteriner çok para ister kuşu alır öldürür vs bizde inandık :D şimdi iyi veteriner bulim ona hep kuş götürüp 15 günde 1 kontrole götürcem :D

Kuşlara veterinerler pek birşey yapamıyor 15 günde götürmek te ne :) gerek yok sen bir yerde yanlış yapıyorsun ki ölüyorlar. Ilk önce o yanlışları tespit et derim. Sonra gerisi kolay ;)

Kuşlara veterinerler pek birşey yapamıyor 15 günde götürmek te ne :) gerek yok sen bir yerde yanlış yapıyorsun ki ölüyorlar. Ilk önce o yanlışları tespit et derim. Sonra gerisi kolay ;)

yanlışım hastalıklı kuş almak ve kazık yemek abim mahalleden bir abi dedik bana kendi yaşlı ve hasta kuşunu sattı 120 tl ye kendine yeni lütino ve hollanda takım aldı dişisi 1-2 haftaya erkek sağlamdı 3 ay sonra öldü erkek saten rahat 2 yaşında vardı :D

yanlışım hastalıklı kuş almak ve kazık yemek abim mahalleden bir abi dedik bana kendi yaşlı ve hasta kuşunu sattı 120 tl ye kendine yeni lütino ve hollanda takım aldı dişisi 1-2 haftaya erkek sağlamdı 3 ay sonra öldü erkek saten rahat 2 yaşında vardı :D

11 yıl yaşayan kuşum vardı 2 yaş yaşlı değil. 3 ay için de de olan olur bence daha dikkatli ol sonra üzülme derim ;)

Geri