petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşme dönemi kaç kere oluyor ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Asi Gangster tarafından 10 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    Benim dişi kuşun kahverengi ceresi mavileşmeye ve açılmaya başladı çok fazla hemde.Dediğim yani birdaha olur mu dişi kuşumun ceresi kahverengi ve kaç defa kaç kere oluyor ? cevaplarsanız sevinirim ...

2. fatih22222

fatih22222 Member

Beğenileri:
    0
    senede 5-6defa hatta daha fazla çiftleşebilirler ama bu dişi kuş için tehlikeli özellikle peşpeşe yavru alırsan aralıklı dişi kuşun ölümüne kadar gider. Genelde tavsiye edilen 3 ve 4. kuluçkadan sonra kuşları ayırın ya da yuvalığı çıkarın.

3. alos2000

alos2000 Member

Beğenileri:
    10
    Iyi beslenirse
    1 aydan yine kahve rengi olur.
    Ancak kahverengi olmasa da erkek cok Baskın sa çiftleşme olur.

4. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Benim disi kuslarinin ceresi de, yavrular yeme dustugu siralar acik maviye donusuyor. Yumurta mamasi ve vitaminli su veriyorum, 1-1,5 ay icinde kahverengine donuyor yeniden.

5. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Sabırlı olun doğru Bakım ile güzel sonuçlar alırsınız ama yukarıda Arkadaşlara Katılıyorum üst iste kuluçka yorar dinlendirme yapmanız Lazım

6. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    Cevaplarınız için sağolun . Söylediklerinizi yapıcağım . Birde benim yavrum yok dişi kızışma dönemindeyken 2 tane aldım biri korkuyordu hep dişiden küçüktü . 2. aldığım ise kızışmamış erkek çıktı :D öyle bir karmaşık durum işte ...

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Dişinin ceresiyle çok alakalı değil. Benim birçok takımım da cerede hiç kahverengileşme olmuyor ama yıllardır yavru alıyorum takımlardan. Benim tavsiyem 2 kuluçkadan sonra 1 ay gibi dinlenmeleri. Eğer genç kuşsa 3 kere de kuluçka geçirebilirler. Zaten 1 kuluçka ortalama 50-55 gün sürüyor yavrular yeme düşene kadar. Gerisini sen hesapla.

Sayfayı Paylaş