Karadeniz Pet

Çiftleşme Gerçekleştimi ?

Ferman

Yeni Üye
Kuşlarım 6-7 aylık civarı ve maşallah erkek çok kızgınlaşmış durumda. Dişi için aynı şeyi söyleyemem. Erkek sürekli kur peşinde ve nerdeyse her seferinde ayak atıyor dişiye , çoğu zaman dişiyi tünekten düşürüyor. Dişi çiftleşmeye tam olarak hazır değil gibi ama erkek sürekli zorluyor. Onun dışında çok iyi anlaşıyorlar birbirlerini kaşıma , birbirlerine yem kusma , öpüşme vs .

Ben çalıştığım için genelde evde olamıyorum , ama bu akşam yuvalığa paralel hemen önündeki tünekte erkeğin dişinin üstüne iki ayakla çıkıp , çiftleşme pozisyonuna geçtiğini gördüm popoları birbirine değdi ama döllenmenin olduğunu sanmıyorum çünkü kısa sürdü.

Yuvalığıda 12-13 gün önce koydum son 5-6 gündür dişi girmeye korksada yuvalıkla ilgili , girişini ve konargayı kemiriyor , içine kafasını tamamen sokup bakıyor uzun süre.

Bu yazdıklarım çiftleşmenin(tam anlamıyla) yakın olduğunu mu gösteriyor ? Ve çiftleşmenin olması için dişinin tam olarak hazır olması ve çiftleşme pozisyonuna erkeğin zorlaması olmadan mı geçmesi gerekiyor ? Yoksa erkek çiftleşmeye zorlayabilirmi ?

Disi en az 10 aylik olmali ki yavrulara iyi bakabilsin. Ciftlesmenin oldugunu sanmiyorum. Disininde istemesi gerekli.

Saçmalık 6 aylık kuş bakar yavrularına sorun olmaz. Erkek istekli ise dişiyi kızıştırır o yuvayada giriyormuş dişi bu sezon alırsınız yavrularınızı.

Geri