petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşme Gerçekleştimi ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ferman tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Ferman

Ferman New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlarım 6-7 aylık civarı ve maşallah erkek çok kızgınlaşmış durumda. Dişi için aynı şeyi söyleyemem. Erkek sürekli kur peşinde ve nerdeyse her seferinde ayak atıyor dişiye , çoğu zaman dişiyi tünekten düşürüyor. Dişi çiftleşmeye tam olarak hazır değil gibi ama erkek sürekli zorluyor. Onun dışında çok iyi anlaşıyorlar birbirlerini kaşıma , birbirlerine yem kusma , öpüşme vs .

Ben çalıştığım için genelde evde olamıyorum , ama bu akşam yuvalığa paralel hemen önündeki tünekte erkeğin dişinin üstüne iki ayakla çıkıp , çiftleşme pozisyonuna geçtiğini gördüm popoları birbirine değdi ama döllenmenin olduğunu sanmıyorum çünkü kısa sürdü.

Yuvalığıda 12-13 gün önce koydum son 5-6 gündür dişi girmeye korksada yuvalıkla ilgili , girişini ve konargayı kemiriyor , içine kafasını tamamen sokup bakıyor uzun süre.

Bu yazdıklarım çiftleşmenin(tam anlamıyla) yakın olduğunu mu gösteriyor ? Ve çiftleşmenin olması için dişinin tam olarak hazır olması ve çiftleşme pozisyonuna erkeğin zorlaması olmadan mı geçmesi gerekiyor ? Yoksa erkek çiftleşmeye zorlayabilirmi ?

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Disi en az 10 aylik olmali ki yavrulara iyi bakabilsin. Ciftlesmenin oldugunu sanmiyorum. Disininde istemesi gerekli.

3. Tunç ÇAĞATAY

Saçmalık 6 aylık kuş bakar yavrularına sorun olmaz. Erkek istekli ise dişiyi kızıştırır o yuvayada giriyormuş dişi bu sezon alırsınız yavrularınızı.

Sayfayı Paylaş