Karadeniz Pet

Çiftleşme hakkında yardım lütfen.

Muhabbet32

Paylaşımcı Üye
İki çift kuşum var. İlk çiftimin son yumurtadan civciv yarın çıkacak inşallah. ikinci çiftin bugün 4. yumurta geldi. Merak ettiğim şey ise; ilk yumurtlayan çiftte dişi zaman zaman çıkıp çiftleşiyordu. 2. çiftin dişisini hiç dışarda görmedim. Kaldıki yumurtadan elimle kaldırıyorum. Her iki çiftte erkekler de dişiler de ürkeklerdi normalde. Kafese yaklaştığımda tedirgin olur kaçarlardı. 2. çift için döllenme sıkıntı olur mu aceba? İlk yumurtadan bir gün önce çiftleştiklerini gördüm. Yumurtalarda boş olma riski var mıdır? Yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Sen görmeden çiftleşmiş olabilirler mi acaba?
Genelde sabahları yapıyorlar.

Sabah 9 dan sonrasını görebiliyorum ama dişi daha 7 aylık filan. Acemilikten dolayı bilmiyor olabilir filan diye aklıma geldi. Bir de normalde ürkek korkak kuştu. yumurta üzerinden ancak elimle alıp kaldırabiliyorum. yuvalık tıklama sallama filan kalmıyor. Yavrularına merakından kalmıyor mu aceba diye geldi aklıma. Belki de dediğiniz gibi erken saatlerde çiftleşiyorlardır. Sabah 9 dan önce ne olup bitiyor bilmiyorum. Bilgi için teşekkürler Levent Bey.

Sabah 9 dan sonrasını görebiliyorum ama dişi daha 7 aylık filan. Acemilikten dolayı bilmiyor olabilir filan diye aklıma geldi. Bir de normalde ürkek korkak kuştu. yumurta üzerinden ancak elimle alıp kaldırabiliyorum. yuvalık tıklama sallama filan kalmıyor. Yavrularına merakından kalmıyor mu aceba diye geldi aklıma. Belki de dediğiniz gibi erken saatlerde çiftleşiyorlardır. Sabah 9 dan önce ne olup bitiyor bilmiyorum. Bilgi için teşekkürler Levent Bey.
Genelde sabah 06.30 09.30 arasi en aktif donemleridir. O sebeple belki o saatlerde ciftlesmis olabilirler. Yumurtalar yaklasik 7 gunluk olunca isik yardimiyla yumurtalari kontrol edin. Damarlanma varsa doludur. Hayirlisi olsun.

Geri