petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşme İçin Kafes Ortamım Uygun mu? ve Dişim Kaç aylık?(Resimli)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve taşkın tarafından 28 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. taşkın

taşkın Member

Beğenileri:
    14
    Arkadaşlar daha önce bir sürü oyuncak vardı forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine çıkardım ve tek tünek koydum. Yakınlıkları biraz daha artsa da hareket kabiliyetleri sanki biraz zor gibi geldi bana. Sizce nasıl yapmalıyım?

Resim1: Kafes Ortamı

http://i.hizliresim.com/AJmQa7.jpg

Resim2: Dişi Kuşum

http://i.hizliresim.com/aEj0a2.jpg

2. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0

tek tünek yerine yan yana biri yukarı biri aşağı yuvalığa yakın olacak şekilde yerleştirin tünekleri ( ahşap ) , dişinin çeresi kreme dönmeye başlamış sabırlı olursanız yakında yavru almanız ihtimal . erkek baskın karakter gibi duruyor bu işinizi daha kolaylaştırır .
    kafesi yüksek bir yere asın ve rahatsız etmeyin. haftada 1 yemlerine 1 çay kaşığı nijer ekleyin.
    kalamar kemiği vs. bunları yuvalığa yakın yere konumlandırın , yuvalığın önünden geçecek bir tünek koyun ,
    yuvalığın içinden kulaklıklarla muhabbet kuşu çiftleşme sesleri dinletin dişinin ilginsini çekecektir yuvalığın içinden gelen sesler.
    ballı kraker yerine , dal darı asın kafese :)

#2 muhabbetciavukat, 28 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 28 Mayıs 2016
  3. taşkın

taşkın Member

Beğenileri:
    14
    Kardeşim çok sağolasın dediklerinin hepsini uyguladım şuan kuşlarım çok daha güzel bir konumdalar ve rahatlar. İnşallah güzel yavrular alırım :)

4. Kağan (Prenses) Dağlı

Beğenileri:
    0
    bence kafesini değiştirmelisin. kuşlar o beyaz boyayı kemiriyorlar ve iç parazit oluşabiliyor. çiftleşme için bir sakıncası var mı bilmiyorum . ve de çok fazla yemlik koyma kuş bunalır

5. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    yuvalık çok küçük değiştirmelisiniz

Sayfayı Paylaş