Karadeniz Pet

Çiftleşme Olduğunu ve Dişide Yumurta Olduğunu Nasıl Anlarız?

taşkın

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar, bir kuşun çiftleşip çiftleşmediğini ve yumurtası olup olmadığını anlamanın yolları nelerdir?

Ciftlestigini bilemeyiz yuva kemiriyorsa kuyruk kanat dusukse yuvada vakit geciriyorsa dışkı büyükse yumurta habercisidir

Bilgi için teşekkür ederim. Dişimin durumu şuan şlöyle; yuvayla ilgisi yok ama hep yuvaya donuk duruyor, çok sakınleştı, kanatları dediğiniz gibi düşük ve olduğu yerde kabarık şekilde duruyor ve yuvaya daha keşfe çıkmadı ama oturduğu tahta tüneyi kemiriyor.

hızlıresim.comdan fotoğrafını paylaşın bizimle bir bakalım durumuna

Bilgi için teşekkür ederim. Dişimin durumu şuan şlöyle; yuvayla ilgisi yok ama hep yuvaya donuk duruyor, çok sakınleştı, kanatları dediğiniz gibi düşük ve olduğu yerde kabarık şekilde duruyor ve yuvaya daha keşfe çıkmadı ama oturduğu tahta tüneyi kemiriyor.

Eğer erkek kuşun dişinin üstüne çıktığını gördüysen eşleşmiş olabilirler.Kuşunuzda yumurta vargibi fotoğrafını atarsanız daha net söylenebilir. Bide kuyruğun düşük olması ve hemen kuyruğunun başladığı yerde bi kabarıklığın olması da yumurtaya işaret

Son düzenleme:
Yuvaliga ilgisi yoksa hasta olmasi ihtimal ama kuyruk dusukse ve dışkı büyükse hamilede olabilir resim atarsan iyi olur

Arkadaşlar alakanız için size çok teşekkür ederim :) Üstüne bindiğini görmedim ve arada yine gagalarını tokuşturuyorlar, erkek kur yapıyor. Dişimin resimleri bunlar;

Resim 1:
aEj0a2.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar alakanız için size çok teşekkür ederim :) Üstüne bindiğini görmedim ve arada yine gagalarını tokuşturuyorlar, erkek kur yapıyor. Dişimin resimleri bunlar;

Resim 1:
aEj0a2.jpg

Şu an hamile değil sanırım fakat kuşun sanki biraz yaşı küçük gibi kaç aylık?

Aylığını bilmiyorum ama aldığım kişi bana daha önce yumurtladığını eşi olmadığı için attığını söyledi. Yumurtluyor garanti dedi.

Son düzenleme:
Şuan mama takviyesine de başladım ve bu da bir diğer resim;

Resim 2:
bbj0Ob.jpg

Son düzenleme:
Geri