petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çiftleşme olur mu?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gökhan soydan tarafından 26 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Gökhan soydan

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar 9 aylık konuşkan oğluma yalnız kalmasın daha iyi olur diyerek dişi almaya karar verdim dişide bana alışsın isterdım ama salarsan yavru alamazsın dediler o nedenle 7 8 aylık sanırım dişi aldım çok yabani değil kuşu alalı birgün olmadı ama kuş rahat korkak değil benım oğlanın olduğu tüneğe gidiyor benimki kaçıyor arada bir dişi yanına gitmeyi deniyor ama oğlan kaçıyor ve dişi geldiğinden beri kuşum konuşmadı :( sizce kavga etcek olsalardı şimdiye ederlerdi dime zamanla oğlum alışır mı? kafes salonda ama evde 2 kişiyiz ve evde akşamdan akşama oluyoruz rahatsız olmazlar dime opustukleri zaman yuvalık alcam kuşlara yorum yapmanızı istiyorum üstatlar [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Daha bir gün olmamış normaldir.Anlattıklarına göre birbirlerine ilgi de duyuyorlar.Bir hafta sonra yuvalık koyabileceğin hale gelirler.

#2 SencerSancak, 26 Nisan 2016
    Son düzenleme: 26 Nisan 2016
  3. Murat SEVİM

Murat SEVİM New Member

Beğenileri:
    0
    Bence sadece aksamda olsa girip ciktiginiz odada durmasin mumkunse yuksekte olsun kafesleri bunlar yavru almayi hizlandirir.Yuksekte durmayan kustan yavru alinmaz diye biseyde yok yani.Hayirli uretimler

4. Gökhan soydan

Beğenileri:
    0
    zaten kafes 1.75 yukseklığınde duruyor bu yeterlı sanırım

5. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Kafesinizde kalamar kemiği,kum,mineral blok,suyuna haftada1-2 vitamin,haftada 1-2 mama verirsen ve sessiz bir ortam hazırlarsan 1 aya yuvalıkta yumurta görebilirsin.Ama tabi ki bunun yanında kafesin temizliği de çok önemli.

6. Gökhan soydan

Beğenileri:
    0
    saol soylediğin herşey var tv var akşamdan akşama açılan başka ses yok genelde sabahtan akşama kadar sessiz kuşların bulunduğu yerin üstündeki ışığı akşamları açsam sıkıntı olur mu birde kafesin arkasında pencere var güneşlik açık kalsın mı yoksa ordan içeri ışık girmese daha mı iyi olur birde kuşlar güzel mi sizce özellikle dişi olur mu bu iş

7. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Erkek kuşun gün içinde ışık görmesi gerekli olan bir şey o yüzden pencerenin rüzgar almayan ama ışık alan bir yerine koyarsan iyi olur.Akşamları ışığı tabi ki açabilirsin ama rahatsız etmemen gerek(Kafese yaklaşıp gözlememek,ses çıkarmamak vs.).Onun dışında bana soracak olursanız erkek kuşunuz konuşkan ve hareketli olduğunu söylediniz ve dişinin de ona ilgi duyduğunu söylediniz.Bana kalırsa oldu bu iş :D

Sayfayı Paylaş